قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله سیستانی درگذشت آیت الله موسوی خلخالی را تسلیت گفت

آیت الله سیستانی ارتحال آیت الله سید«محمدمهدی موسوی خلخالی» فقیه، مدرس و مشاور در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی را تسلیت گفت.

آیت الله سیستانی درگذشت آیت الله موسوی خلخالی را تسلیت گفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله سید «علی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعه در عراق روز یکشنبه درگذشت عالم جلیل القدر آیت الله سید «محمد مهدی موسوی خلخالی» از اساتید برجسته فقه و اصول حوزه علمیه مشهد مقدس را تسلیت گفت.

به گزارش وبگاه خبری السومریه نیوز، در متن پیام آیت الله سیستانی آمده است: خبر ارتحال عالم جلیل القدر جناب آیت الله حاج سیدمحمدمهدی موسوی خلخالی (قدس سره) موجب تأسف و تأثر شد.

وی افزود: فقدان آن بزرگوار که سال های متمادی از عمر با برکت خویش را در راه خدمت به دین و عقیده به ویژه در تألیف و تدریس و تربیت طلاب سپری کردند، ضایعه ای بزرگ است.

 مرجع عالیقدر شیعه تاکید کرد: ما این مصیبت وارده را به حوزه های علمیه به خصوص حوزه علمیه مشهد مقدس و به فرزندان گرامی و سایر افراد خانواده محترم وی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقید سعید، علو درجات و برای بازماندگانشان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

آیت الله خلخالی فقیه، مدرس، مؤلف، مشاور در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی، مدرس عالی حوزه علمیه مشهد و از شاگردان مبرز آیت الله خویی بوده است.

آیت الله خلخالی در سال ۱۳۲۰  برای آموزش علوم حوزوی به نجف اشرف سفر کرد و هم درس آیت الله سیستانی بوده است. او در سال ۱۳۳۹ به تهران بازگشت و در آنجا و سپس در مشهد مشغول تدریس دروس حوزوی بود.

آیت الله خلخالی از حامیان انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و از مشاورین در تدوین  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود.

این عالم جلیل القدر  شامگاه شنبه ۳۰ آذرماه  در سن ۹۵ سالگی در مشهد مقدس به دیار ابدی شتافت.

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha