قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«مطبوعات و شهروندی» منتشر شد

کتاب «مطبوعات و شهروندی» نوشته یونس قیصی زاده، نویسنده بوشهری منتشر شد.

«مطبوعات و شهروندی» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، برای رسیدن به یک جامعه پیشرفته، نیاز به تربیت شهروندانی است که در قبال جامعه احساس مسئولیت نموده و با رعایت مولفه های شهروندی، باعث افزایش اعتماد اجتماعی و توسعه جامعه شوند، از این رو امروزه نقش آموزش شهروندانی که بتوانند در روند توسعه جامعه مشارکت مسئولانه داشته باشند، بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. 

کتاب «مطبوعات و شهروندی» ضمن ضروری دانستن آموزش شهروندان حرفه ای، به نقش رسانه ها به ویژه مطبوعات در آموزش این شهروندان در جامعه پرداخته است.

کتاب “مطبوعات و شهروندی” شامل دو بخش است؛ در بخش نخست به مباحث شهروندی و آموزش و تربیت شهروندان پرداخته شده که در چندین فصل مباحثی از جمله مفهوم شناسی شهروندی، آموزش تعلیم و تربیت شهروندی، رسانه و تاثیرات آن، مطبوعات و نظام رسانه ای و... مورد بررسی قرار گرفته است. 

در بخش دوم کتاب نیز مطالعه پیمایشی به منظور بررسی نقش مطبوعات در آموزش شهروندان حرفه ای انجام گرفته است که از این نظر می توان این کتاب را در زمره ی نخستین کتاب هایی قلمداد کرد که به تاثیر مطبوعات بر بحث شهروندی در یک تحقیق پیمایشی در کشور پرداخته است. 

به این منظور با طرح فرضیاتی در خصوص تاثیر مطبوعات بر آموزش، اعتقادات، مهارت های عقلانی و مهارت های مشارکتی شهروندان حرفه ای با استفاده از روش های علمی و پیمایشی (انجام نمونه گیری از جامعه آماری و تکمیل پرسشنامه و...) این فرضیات مورد آزمون قرار گرفته اند و نتایج خواندنی و کاربردی را برای علاقه مندان و خوانندگان فراهم نموده است.

کتاب "مطبوعات و شهروندی" در ۲۶۴ صفحه و با شمارگان هزار نسخه توسط نشر نایبند و در چاپخانه بهارستان بوشهر به چاپ رسیده است. 

انتهای پیام 

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha