قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل اوقاف اردبیل تأکید کرد:

لزوم استفاده از وقف های مشارکتی برای رفع معضلات اجتماعی دراردبیل

اردبیل – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: تلاش خواهد شد تا با توسعه وقف های مشارکتی و بهره گیری از مشارکت مردمی برای رفع معضلات اجتماعی در استان اردبیل گام برداشته شود.

لزوم استفاده از وقف های مشارکتی برای رفع معضلات اجتماعی دراردبیل

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام مهدی ستوده عصر یکشنبه در نشست با جمعی از خیران و ترویج دهندگان فرهنگ وقف در استان اردبیل عنوان کرد: با توسعه وقف های مشارکتی در بقاع متبرکه، بهره گیری از ظرفیت اهالی مناطق مختلف استان و افزایش مشارکت های مردمی می توان در رفع مهمترین معضلات اجتماعی منطقه گام های استواری را برداشت.

وی افزود: دایر کردن پایگاه های اجتماعی و فرهنگی در امامزاده ها به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فعالیت فرهنگی و اجتماعی از دیگر مهمترین برنامه های در دست اجرای اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان اردبیل خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل یادآور شد: پیرو تفاهم نامه های همکاری منعقد شده با دستگاه های مختلف دولتی و غیردولتی تلاش خواهد شد تا بقاع متبرکه به مرکزی برای اجرای کیفی و گسترده برنامه های فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود.

ستوده ادامه داد: هدایت کردن موقوفات انجام یافته به سمت و سوی نیازهای جامعه از دیگر مهمترین اهداف مدنظر بوده چرا که نیت موقوفات در استان اردبیل بیشتر در حوزه عزاداری است.

وی بر لزوم مشارکت هر چه بیشتر رسانه ها برای ترویج فرهنگ وقف مشارکتی در بین خانواده ها نیز تأکید کرد و افزود: نهادینه سازی فرهنگ وقف مشارکتی می تواند عاملی برای کاهش بسیاری از ناهنجاری و معضلات اجتماعی باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه سیاست کلی برنامه های اوقاف در حوزه اجتماعی است، ادامه داد: سرمایه گذاری در حوزه وقف می تواند ظرفیت بسیار مناسبی را برای برطرف سازی مشکلات اقتصادی موجود در جامعه فراهم نماید.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha