قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون استاندار کرمانشاه:

تعهد می دهم با احداث کارخانه چینی حتی یک شغل به مخاطره نیفتد

کرمانشاه _ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: تعهد می دهم بابت احداث کارخانه چینی یک شغل در استان کرمانشاه به مخاطره نمی افتد بلکه حداقل تا موقع ساخت کلی شغل ایجاد می شود.

تعهد می دهم با احداث کارخانه چینی حتی یک شغل به مخاطره نیفتد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هدایت حاتمی عصر امروز یکشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کرمانشاه، بهینه سازی مصرف سوخت را عامل مهمی برای کاهش هزینه ها عنوان کرد و اظهار داشت: حدود ۱۰۰ واحد مرغداری از نعمت گاز بی بهره هستند این در حالی است که خط گاز حدود ۵۰۰ متر از واحدها فاصله دارد و هزینه گازکشی برای آنها فقط ۱۲ تا ۱۵ میلیون هزینه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: با تبدیل شدن سوخت گازوئیلی به گازی در یک واحد مرغداری می توان قیمت مرغ را تا ۷۰۰ تومان کاهش داد که این کار هم سود اقتصادی را افزایش و هم آلودگی های محیط زیست را کاهش می دهد.

وی در خصوص صدور مجوز کارخانه کاشی برای یک سرمایه گذار چینی در استان کرمانشاه گفت: مسئولین استان شب و روز را به هم می دوزیم که یک سرمایه گذار را جذب کنیم، آیا از توان اقتصادی یک کشور دیگر استفاده کردن جرم است، آن هم کشور قدرتمندی را که در وضعیت اقتصادی بهتری است به مشارکت بیاوریم و از دانش فنی آنها استفاده کنیم و ۱,۴۰۰ میلیارد تومان وارد کشور کند.

حاتمی افزود: در این استان به محض اینکه قصد انجام کاری را داریم عده ای که معلوم نیست چه نیتی دارند اجازه فعالیت را نمی دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه ادامه داد: این روش غیر از یک روش پوپولیستی چیز دیگری نیست الان ۷۰ سال است حداقل در این کشور سیاست حمایت از تولید را پیش گرفتیم و این هم عاقبت ماست.

حاتمی تصریح کرد: بنده می دانم این مخالفت ها از کجا آب می خورد و حتماً با چنین افرادی برخورد خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم بی قانونی به وجود بیاورند و یک نفر برای استان تعیین تکلیف کند.

وی اظهار داشت: اینها باید ناتوانی های مدیریتی را جای دیگر ببرند ما یک واحد تولیدی را برای استان آوردیم که ۸۰ درصد آن صادراتی است و برای بازار داخل نیست.

این مسئول گفت: ما سر این موضوع وا نمی دهیم و چنین افرادی با این کار غیر از اینکه هزینه درست می کنند و باعث می شوند ۵ تا ۶ ماه یک پروژه مهم به تعویق بیفتد هیچ دستاورد دیگری ندارد.

این مسئول با بیان اینکه به تشکل ها علاقه دارم و از ابتدای تصدی کار را به تشکل ها واگذار کردم، گفت: اما با این رفتارها امروز به راهداری اعلام کردم هر چه اختیار به تشکل ها دادید سلب کنید چرا که دولت آنقدر بی عرضه نیست که کارش را پیش نبرد.

حاتمی بیان داشت: عده ای هجمه ای وارد کردند که بعد از برجام مسئولین استانی کاری نکردند و برجام هیچ نتیجه ای نداشته است، اما باید بگویم که بعد از برجام حداقل در منطقه ویژه اقتصادی پیام ۲ طرح کلیدی و استراتژیک را به استان آوردم.

وی با بیان اینکه ما برای اشتغال داخلی از این واحد تعهد گرفتیم، گفت: این طرح ۱۴۰۰ نفر اشتغال داخلی دارد و این یعنی ۵ هزار نفر در یک استان خیالی آسوده خواهند داشت.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: در همین یکماه آغاز به کار این واحد تولیدی به اندازه ۲ سال یک شرکت ایران کار کرده است و می توانید از نزدیک از آن بازدید کنید.

حاتمی افزود: دامن زدن به اینگونه حرکت ها و سنگ اندازی بر سر راه سرمایه گذاران خارجی بر خلاف قانون و مصلحت کشور و استان است.

وی تاکید کرد: راه اندازی این کارخانه قانونی و شرعی است و به نفع استان، کشور و اشتغال است و بنده تعهد می دهم بابت احداث این کارخانه یک شغل در استان کرمانشاه به مخاطره نمی افتد بلکه حداقل تا موقع ساخت کلی شغل ایجاد می شود.

وی در پایان گفت: دبیرکل اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه باید اظهار نظر رسمی خود را بر اساس نظر حرفه ای اعلام کند و برای افکار عمومی این مساله را توضیح دهد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha