قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فعالیت تخصصی 23 گروه همیار زنان در زنجان

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان از فعالیت تخصصی 23 گروه همیار زنان در زنجان خبر داد و گفت: گروه های غیرفعال منحل می شود.

فعالیت تخصصی 23 گروه همیار زنان در زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سلمان حسینی امروز در زنجان با اشاره به اینکه بهزیستی استان زنجان در راستای حمایت از گروه های هدف زیرپوشش، خدمات متعددی ارائه می دهد، اظهار کرد: یکی از گروه های هدف این اداره کل، زنان سرپرست خانوار است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر952 نفر از زنان سرپرست خانوار ساکن شهر از بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و بیش از 400 زن سرپرست خانوار ساکن روستا، از بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر برخوردار هستند، اضافه کرد: در راستای حمایت از این گروه خدمات حمایتی در بخش بیمه ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 23 گروه همیار زن سرپرست خانوار در استان زنجان فعال است، تصریح کرد: این گروه ها در قالب فعالیت های تخصصی تولیدی، توزیعی و چند منظوره از جمله خیاطی، خدماتی، کاشت و کشت گیاهان، دارویی، عرق گیری، رشته بری،  قالیبافی، ملیله کاری و میناکاری در قالب تیم های پنج تا هفت نفره فعالیت دارند.

حسینی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از جامعه هدف و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تعداد 11 کلینیک مددکاری، هفت مجتمع و سه مؤسسه در سطح استان مشغول به فعالیت است، گفت: در همین راستا بیش از 2 هزار جلد پرونده در این مراکز وجود دارد.

وی از پایش پرونده های اورژانس اجتماعی در راستای تصحیح اطلاعات، ساماندهی و ارج نهادن به جامعه هدف بهزیستی خبر داد و گفت: طی پایش صورت گرفته در پرونده های اورژانس اجتماعی 258 پرونده مختومه اعلام شده است و شرایط پذیرش برای مددجویان واجد شرایط فراهم شده است .

حسینی همچنین از ثبت اطلاعات مددجویان خانواده های دارای فرزند دوقلو در سامانه ارمغان خبر داد و گفت: گسترش خدمات الکترونیک و کم کردن مراجعات حضوری مددجویان در کنار پاسخ دهی سریع و به موقع در دستور کار این معاونت قرار دارد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه هم اکنون گروه های همیار استان فعالیت خوبی در بخش های مختلف دارند، گفت: البته برای کیفی کردن فعالیت ها گروه های همیار غیرفعال منحل خواهد شد.

انتهای پیام/73005/ق/30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha