قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استفاده از رمز پویا در کاهش جرائم مالی موثر است

رئیس پلیس فتا گیلان با اشاره به اینکه ثابت بودن رمز دوم اینترنتی و امکان سرقت آن در افزایش کلاهبرداری ها و جرائم این حوزه مؤثر است، گفت: با توجه به عملیاتی شدن استفاده از رمز پویا، میزان جرائم مالی کاهش چشمگیری خواهد یافت.

استفاده از رمز پویا در کاهش جرائم مالی موثر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ پورمستمند ، با اشاره به جرائم مالی در حوزه فضای مجازی اظهار کرد: در سال های اخیر رشد روزافزون مفاهیمی مانند خرید آنلاین، فروشگاه آنلاین، کسب وکار آنلاین، خرید اینترنتی و سایت های فروش لوازم دسته دوم همانند گذشته واژه ای نامأنوسی نیست و سهل انگاری و بی توجهی به اطلاعات مالی می تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم شان کمک کند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گیلان گفت: برخی کلاهبرداران با استفاده از فن های مهندسی اجتماعی نظیر سایت های جعلی با عناوین شارژ ارزان قیمت و سایر پیشنهادهای وسوسه کننده، درصدد سوءاستفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آن ها به فاش کردن اطلاعات مالی هستند پس باید مراقب و هوشیار بود.

وی با اشاره به اینکه ثابت بودن رمز دوم اینترنتی و امکان سرقت آن در افزایش کلاهبرداری ها و جرائم این حوزه مؤثر است، گفت: با توجه به عملیاتی شدن استفاده از رمز پویا، میزان جرائم مالی کاهش چشمگیری خواهد یافت.

رئیس پلیس فتا گیلان با بیان اینکه افزایش سواد اینترنتی مهم ترین راه جلوگیری از آسیب های فضای مجازی است، تصریح کرد: با توجه به غیرفعال شدن رمز دوم ایستا، در اسرع وقت برای فعال کردن رمز دوم پویا باید به شعب بانک مربوطه مراجعه کرد.

سرهنگ پورمستند از شهروندان خواست، هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در حفظ اطلاعات بانکی نهایت دقت را انجام دهند تا از هرگونه سوءاستفاده احتمالی پیشگیری شود و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش مردمی پلیس فتا گزارش دهند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha