قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستگاه هایی که نیازهای وارداتی خود را اعلام نمی کنند باید جریمه شوند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ضمن انتقاد از عدم توجه دستگاه های دولتی به تولید داخل گفت: تمام دستگاه ها و شرکت های دولتی باید در نمایشگاه تقاضامحور شرکت و نیازهای خود را عرضه کنند. در صورت عدم حضور دستگاه های دولتی، وزارتخانه های مرتبط با هر مجموعه باید جریمه شوند.

دستگاه هایی که نیازهای وارداتی خود را اعلام نمی کنند باید جریمه شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شهاب الدین بی مقدار عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره لزوم حمایت از ساخت و تولید ایرانی گفت: برای شکل گیری نهضت قطعه سازی و ساخت داخل، وزارت صمت و سایر دستگاه های دولتی باید محصولات موردنیاز خود را به تولیدکننده ها، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها ارائه و برای آن مشتری پیدا کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا، پیشنهاد می شود نمایشگاه های دائمی برگزار شود و از شرکت های دانش بنیان و اساتید دانشگاه برای بازدید از آن ها دعوت به عمل آید.

بی مقدار با بیان اینکه در داخل کشور دارای ظرفیت های علمی و فناورانه زیادی هستیم، گفت: دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان می توانند درصد بسیار بالایی از محصولات صنعتی و فناورانه کشور را تأمین کنند.

وی ادامه داد: وزارت صمت و شرکت های وابسته به آن باید منابع مالی خود را که پیش تر برای واردات مصرف می کردند، در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهند تا امکان تولید محصول توسط آن ها فراهم شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ضمن انتقاد از عدم توجه دستگاه های دولتی به تولید داخل گفت: متأسفانه دستگاه های دولتی تمایل زیادی برای عرضه نیازهای فناورانه خود ندارند. دلیل این امر درآمدهای ارزی فراوان به واسطه فروش نفت در گذشته و جذابیت های خرید خارجی است. ولی در حال حاضر به دلیل تحریم های اقتصادی، دستگاه ها باید به سمت استفاده از توان داخل حرکت کنند.

بی مقدار با اشاره به برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی ( تستا) گفت: تمام دستگاه ها و شرکت های دولتی باید در نمایشگاه تقاضامحور تستا شرکت و نیازهای خود را عرضه کنند. در صورت عدم حضور دستگاه های دولتی، وزارتخانه های مرتبط با هر مجموعه باید جریمه شوند.

وی در پایان تصریح کرد: در صورت ارائه نیاز توسط دستگاه های دولتی مطمئنا شرکت های دانش بنیان و تولیدکننده ها به آن پاسخ خواهند داد. این موضوع رونق تولید ملی و بی اثر کردن تحریم ها را به دنبال دارد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha