قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محسن هاشمی: شهرداری گزارش جدیدی در مورد بوی بد در تهران تهیه کرده / روز ۲۳ آذر سطح گوگرد در تهران به شدت افزایش یافته بود / جمعیت حومه تهران به ۶ میلیون نفر رسیده؛ ۴۳ شهر اقماری برای تهران داریم

رئیس شورای شهر تهران به افزایش شدید گوگرد در ۲۳ آذر امسال اشاره کرد و گفت: گزارشی توسط شهرداری در این زمینه منتشر می شود.

محسن هاشمی: شهرداری گزارش جدیدی در مورد بوی بد در تهران تهیه کرده / روز ۲۳ آذر سطح گوگرد در تهران به شدت افزایش یافته بود / جمعیت حومه تهران به ۶ میلیون نفر رسیده؛ ۴۳ شهر اقماری برای تهران داریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن هاشمی در حاشیه یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر با حناچی طی صبح امروز اظهار داشت: دو موضوع آلودگی هوا و بوی بد تهران در این جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و حناچی اعلام کرد به اداره کل محیط زیست شهرداری تهران رفته تا دقیقاً پیگیر بوی بد پایتخت شود.

وی افزود: شهرداری گزارش جدیدی در مورد بوی بد در تهران تهیه کرده که به زودی آن را منتشر خواهد کرد و بر اساس آنچه به ما اعلام کرده اند و نمودار هایی که نشان داده اند ۲۳ آذر سطح گوگرد در پایتخت به شدت افزایش یافته است. در این گزارش نقش آرادکوه در بوی گوگرد پایین بود و مسائل دیگر نیز در این زمینه بررسی شده است.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در مورد آلودگی هوا نیز شهردار توضیحاتی جامع ارائه داد و سطح هر دستگاه در این زمینه مشخص است، اداره کل محیط زیست شهرداری و کمیسیون محیط زیست نیز گزارشی اعلام کرده اند.

وی بیان داشت: در مبحث آلودگی موضوع ذرات معلق از گردوغبار جدا است به طوری که در ذرات معلق سهم خودرو ها کم است، ولی در بحث آلودگی آلایندگی گازی خودرو های سواری ۳۸ درصد، آلایندگی تاکسی ۹ درصد، آلایندگی موتورسیکلت ۲۱ درصد، آلایندگی وانت ۹.۵ درصد و آلایندگی اتوبوس نیم درصد نقش دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: همچنین سرویس ادارات نیم درصد و کامیون ۳.۱ درصد در آلودگی هوا به استثنای ذرات معلق نقش دارد در حالی که در ایجاد ذرات معلق خودرو های سواری سهم ۱۴ درصدی، کامیون ها نقش ۱۶ درصدی و موتورسیکلت نقش ۱۰ درصدی دارد.

رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: قوانین مختلف در مورد آلودگی هوا بررسی شده و کمیسیون اصل ۹۰ نیز ماه های پیش سهم ۹ دستگاه را اعلام کرده است که من از همه درخواست دارم مجدداً گزارش این کمیسیون را بررسی کند.

وی در مورد ضرورت توسعه مترو در حومه پایتخت گفت: جمعیت حومه پایتخت نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و به ۶ میلیون نفر رسیده است چرا که پیش از این ۱۰ شهر اقماری و اکنون ۴۳ شهر اقماری برای تهران داریم.

هاشمی بیان داشت: بخشی از جمعیت این شهر ها روز ها با خودرو به پایتخت می آیند که بهترین وسیله برای نقل و انتقال این افراد قطار های اکسپرس است و باید همچون قطار تهران - کرج برای این مسیر ها مترو در نظر گرفت.

رئیس شورای شهر تهران در مورد متروی ورامین گفت: دو خط برای قطار ورامین ساخته شده، ولی علی رغم این راه اندازی نشده است که باید تقاضا کنیم این مترو به بهره برداری برسد و علاوه بر ورامین امکان استفاده مسافران در پاکدشت نیز وجود دارد حتی می توان این قطار را تا گرمسار فعال کرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha