قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرح کمک معیشتی با یارانه نقدی ادغام می شود!؟

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: طرح کمک معیشتی در قانون بودجه سال ۹۹ با یارانه نقدی ادغام می شود.

طرح کمک معیشتی با یارانه نقدی ادغام می شود!؟

: احمد علیرضا بیگی با انتقاد از عملکرد دولت در افزایش قیمت بنزین، گفت: سئوال اساسی نمایندگان این است که چرا دولت صبر نکرد تا افزایش قیمت بنزین را در چارچوب قانون بودجه به تصویب رسانده و برای هزینه درآمد های حاصل از افزایش قیمت بنزین در چارچوب قانون بودجه تصمیم گیری کند.

وی افزود: دولت حاضر نیست بپذیرد که طرح کمک معیشت، همان یارانه نقدی است و تلاش دارد کمک معیشت را جدا از یارانه در نظر بگیرد، همین موضوع موجب شده است که مردم، ادعا های دولت درمورد ادامه پرداخت کمک هزینه معیشتی را باور نکنند و اعتراضات زیادی در این زمینه وجود دارد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: رفتار دولت برای واقعی کردن قیمت ها نه تنها آثار مثبتی ندارد بلکه موجب سوء ظن مردم شده است، با توجه به فقدان اعتماد عمومی نسبت به دولت، به نظر می رسد که دولت نمی تواند، همراهی جامعه را برای واقعی کردن قیمت ها به دست آورد.

علیرضا بیگی تصریح کرد: باید این مشکلات در کمیسیون تلفیق حل شود و پرداخت یارانه و کمک معیشت در قالب یارانه های نقدی در بودجه سال ۹۹ منظور شود و درآمد های حاصل از واقعی شدن قیمت به سمت پرداخت یارانه نقدی به توده های مردم هدایت شود تا مردم بتوانند فشار ناشی از واقعی شدن قیمت ها را تحمل کنند.

وی گفت: کارشناسان اقتصادی برای سال آینده کسری بودجه و وقوع تورم بیش از ۵۰ درصد را پیش بینی می کنند، علائم و نشانه هایی که حاکی از ایجاد آرامش در بازار باشد به چشم نمی خورد.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه فقدان استراتژی اقتصادی در دولت موجب شده است، که میزان تورم ناشی از افزایش قیمت بیش از پیش بینی های دولت باشد، گفت: مردم انتظار دارند مجلس در راستای حل مشکلات اقتصادی کشور قدم های اساسی بر دارد.
کد خبر

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha