قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کره شمالی: کیم جونگ اون یک جلسه مهم نظامی برگزار کرد / پایان اولتیماتوم به آمریکا و یک هدیه کریسمس غیرمنتظره؟

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ یک جلسه مهم نظامی در کمیته مرکزی حزب کمونیست به ریاست رهبر این کشور برگزار کرده است. پیونگ یانگ تا پایان سال 2019 میلادی به آمریکا فرصت داده که پیشنهاد عملی برای تداوم مذاکرات به بن بست رسیده خلع سلاح هسته ای میان دو طرف ارائه کند؛ رهبر کره شمالی گفته است که در غیر این صورت هدیه کریسمس مناسبی به واشنگتن خواهد داد.

کره شمالی: کیم جونگ اون یک جلسه مهم نظامی برگزار کرد / پایان اولتیماتوم به آمریکا و یک هدیه کریسمس غیرمنتظره؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که کمیسیون مرکزی نظامی حزب کمونیست این کشور نشستی بزرگ به ریاست کیم جونگ اون برگزار کرده که در آن پیرامون اقدامات مهم سازمانی، سیاسی و نظامی برای تقویت نیروهای مسلح بحث شده است.

به نوشته یونهاپ، این نشست حاکی از آن است که کره شمالی به زودی نشست کمیته مرکزی حزب کمونیست را برگزار خواهد کرد که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال 2019 جلسه ای بسیار مهم ارزیابی می شود.

پیونگ یانگ تا پایان سال 2019 میلادی به آمریکا فرصت داده که پیشنهاد عملی برای تداوم مذاکرات به بن بست رسیده خلع سلاح هسته ای میان دو طرف ارائه کند؛ رهبر کره شمالی گفته است که در غیر این صورت هدیه کریسمس مناسبی به واشنگتن خواهد داد.

کره شمالی در روزهای اخیر انتقادهای فراوانی از آمریکا کرده است؛ کارشناسان گفته اند این کشور ممکن است در پایان سال جاری میلادی خاتمه گفت وگوهای به بن بست رسیده با آمریکا در موضوع هسته ای را اعلام کند.

دو کشور چندین دور گفت وگو انجام داده اند که هیچ نتیجه ای جز تشدید تحریم ها برای کره شمالی در برنداشته و پیونگ یانگ عصبانی از این فشارها دست به پرتاب های مکرر موشکی زده و چندین بار آزمایش موتورهای موشکی پیشرفته انجام داده است.

استفان بیگن نماینده پیشین آمریکا در امور کره شمالی بتازگی از کره جنوبی دیدار کرد و گفت درهای گفت و گو با پیونگ یانگ باز است، اما موفق به دیدار با هیچ مقامی از کره شمالی نشد و این کشور درخواست وی را بدون جواب گذاشت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha