قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آقای بازیگر: در کودکی از رادیو قصه گوش می کردم

بازیگر فیلم سینمایی «قاتل اهلی» گفت: در کودکی از رادیو قصه گوش می کردم چراکه در گذشته رادیو نقش مهمی در قصه گویی داشت، اما راه دریافت قصه ها توسط مخاطب کودک و نوجوان امروزی تغییر کرده و دیگر در رادیو به دنبال قصه نیستند.

آقای بازیگر: در کودکی از رادیو قصه گوش می کردم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری میزان: بازیگر فیلم سینمایی «قاتل اهلی» گفت: در کودکی از رادیو قصه گوش می کردم چراکه در گذشته رادیو نقش مهمی در قصه گویی داشت، اما راه دریافت قصه ها توسط مخاطب کودک و نوجوان امروزی تغییر کرده و دیگر در رادیو به دنبال قصه نیستند.

پرویز پورحسینی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پیرامون وضعیت امروز قصه گویی گفت: قصه گویی همچنان ادامه دارد، اما نحوه قصه گویی تغییر کرده است.

وی پیرامون برگزاری جشنواره همچون جشنواره قصه گویی و تاثیر آن بر بقای این مهم اظهار کرد: رویداد هایی مانند «جشنواره قصه گویی» بی شک در تربیت و پرورش ذهن کودکان و ایجاد خلاقیت در کودکان و نوجوانان برای قصه گویی تأثیرگذار است البته به شرط آنکه استمرار داشته باشد.
بازیگر سریال «جاده قدیم» بیان کرد: در گذشته رادیو نقش مهمی در قصه گویی داشت، اما راه دریافت قصه ها توسط مخاطب کودک و نوجوان امروزی تغییر کرده و دیگر در رادیو به دنبال قصه نیستند، متاسفانه رادیو چندان جذابیتی برای این رده سنی ندارد، ما باید قصه ها را از طریق رسانه های محبوب برای نسل جدید، مانند فضای مجازی به آن ها انتقال دهیم.

این بازیگر در ادامه افزود: کودکان بشدت وابسته به فضای مجازی شده اند، در نتیجه اگر قصه ها را از فضای مجازی به شیوه جذاب به کودکان و نوجوانان برسانیم، آن ها به مرور به قصه شنیدن عادت می کنند. این عادت به مرور زمان در بزرگسالی به رمان خوانی تبدیل می شود.

پورحسینی درباره تاثیر قصه بر تربیت کودکان بیان کرد: نقش تربیتی قصه به مضمون اثر و رسانه نشر دهنده اش باز می گردد، به طور مثال کانون پرورش فکری در مدت زمانی کتاب هایی را نشر داد که بسیار جذاب بود و بسیاری از بچه ها به واسطه این کتب به کتاب و قصه خوانی روی آوردند. اکنون به نظرم این روند همچنان باید با شیوه مناسب برای مخاطب کودک و نوجوان امروز ادامه پیدا کند.

بازیگر فیلم سینمایی «قاتل اهلی» در پایان درباره فرصت قصه گویی پدربزرگ و مادربزرگ های امروزی از جمله خودش برای نوه ها خاطرنشان کرد: فرصت قصه گویی پدربزرگ و مادربزرگ ها برای نوه هایشان نسبت به گذشته کمتر شده، زیرا آنان دیگر با نوه هایشان زندگی نمی کنند، من نوه هایم را هفته ای یکبار می بینم، اما آن ها را به خواندن کتاب های جذاب دعوت می کنم.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha