قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر آموزش و پرورش:

تحول اساسی در محتوا و روش های آموزشی ضروری است

وزیر آموزش و پرورش گفت: تحولات اساسی در محتوا و روش های آموزشی، روش های سنجش و ارزیابی تلاش ها، معلمان، مدیران و مربیان ضروری است.

تحول اساسی در محتوا و روش های آموزشی ضروری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن حاجی میرزایی، 30 آذرماه در سیزدهمین نشست آموزشی-ترویجی ستاد همکاری های علمیه و آموزش وپرورش که در بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی برگزارشد، اظهارکرد: با تمام وجود اعلام نیاز می کنم. همه ما باید برای این رسالت و مسئولیت خطیری که به ما سپرده اند به یاری یکدیگر بشتابیم. هدف مشترک ما تربیت نسل مومن است.

وی افزود: تربیت نسلی که می تواند مسئولیت های خود را به خوبی ایفا کند، روی پا خود بایستد و از ارزش ها و باورهای خود حمایت کند. در شرایط سخت به کشور خود یاری برساند. این ماموریت مشترک  همه ما است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید دست به دست هم دهیم تا اهدافمان محقق شود. ما در تربیت دینی نیازمند کارهای عمیق و اساسی هستیم. در  سند تحول بنیادین مامور هستیم  نظام آموزش و پرورش را به نظام تربیت متحول کنیم. در همین راستا اسناد و معارفی تولید شده و بزرگانی دخیل بودند تا چنین ذخایر ارزشمندی فراهم شود.

حاجی میرزایی عنوان کرد: با برخورداری از شنیدن، دیدن و ادراکات است که انسان یادگیری و تمدن را آغاز کرد، فرهنگ شکل گرفت و تمایز انسان ها از یکدیگر به وجودآمد. آن چه آدم را به مرتبه پایین تر از حیوانات سوق می دهد، از کار افتادن این ظرفیت های اساسی است. 

وزیر آموزش وپروش تاکید کرد: 15 میلیون دانش آموز در مدارس هستند که هر هفته 20 تا 24 ساعت از گوش و چشم آن ها در اختیار ماست و ما می توانیم ادراک آن ها را سازمان دهیم. ما برای این عرصه خطیر و پهناور چه آماده کرده ایم و چقدر می توانیم  قابلیت ممتاز را به نحو موثر و مطلوب مورد عمل قرار دهیم؟

حاجی میرزایی ادامه داد: یکی از ماموریت های این نشست این است که مجموعه تلاش و فعالیت خود را بازنگری کند و ببینید تا چه اندازه در راستای این هدف بزرگ گام برداشته است. تحقق سند بنیادین درآغاز راه خود در سخت ترین شرایط قرار دارد، زیرا واقعیت ها و شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی امروز را در زمان تدوین مدنظر قرار نداده و حالا می خواهد در بستری جریان یابد که آهنگ، جهت و مسیر دیگری دارد. برای سامان دادن موثر باید با تمام وجود به میدان بیاییم تا مورد سرزنش قرار نگیریم.

وی تصریح کرد:  امروز به روش هایی نیازداریم که این قابلیت ممتاز را جهت بدهد و یاد بگیریم چطور نسل نو را برای آینده ای با شکوه تر آماده کنیم. تعالی بخشیدن به اخلاق نسل آینده و به جریان انداختن آن در جان و روح نسل نو از کارهایی است که در سند به آن اشاره شده است.

حاجی میرزایی گفت: تحولات اساسی در محتوا و روش های آموزشی، روش های سنجش و ارزیابی تلاش ها، معلمان، مدیران و مربیان ضروری است. از نقطه ای که در آن قرار گرفته ایم با جایی که باید باشیم فاصله عمیقی وجود دارد. به هماهنگی نظام مند و گفتگوهای عمیق تر بین تلاش گران تعلیم و تربیت نیاز داریم. من به شدت نشانه هایی از ارزشیابی های عمیق را در مجموعه فعالیت های کشور کم رنگ دیده ام و شاید علت بسیاری از تنگناهای موجود همین امر است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha