قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دولت برای رونق تولید باید از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه حمایت کند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی گفت: قدرت اقتصادی و رونق تولید در داخل کشور زمانی اتفاق می افتد که در حوزه علم و فناوری ارتباط صنعت با دانشگاه با حمایت و کمک دولت سرعت بیشتری بگیرد .

دولت برای رونق تولید باید از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه حمایت کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بابک شکری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با ، با اشاره به اینکه افزایش قدرت اقتصادی کشور در گرو حمایت دولت از ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه است، گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در حوزه رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در کشور بوجود بیاید ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه است که می تواند بسیاری از چالش های کشور را در حوزه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و مهمتر از همه اقتصادی برطرف کند. 

* دولت با قدرت بیشتری از حوزه صنعت حمایت کند

وی افزود: اگر دولت با قدرت بیشتری از حوزه صنعت در ارتباط با همکاری با دانشگاه حمایت و پشتیبانی های لازم را انجام دهد در مدت زمان کوتاهی قدرت  اقتصادی ایران افزایش یافته و نه تنها رونق تولید به معنای واقعی کلمه اتفاق می افتد بلکه درصد  قابل توجهی از نیروی انسانی متخصص دانشگاهی ما در حوزه های مختلف صنعت مشغول به کار می شوند. 

* مراکز علمی هیچگونه قدرتی برای فعالیت های اقتصادی ندارد

شکری تصریح کرد: یکی از مهمترین  خلاءهایی که در کشور وجود دارد این است که دانشگاه ها و مراکز علمی ما هیچگونه قدرتی برای فعالیت های اقتصادی ندارد که در این رابطه باید اختیارات آنها را افزایش داد و از نظر اعتباری بودجه آنها براساس میزان تورم رشد پیدا کند. 

* دانشگاه ها برای کمک به  رونق تولید در درون کشور الگوی خاصی ندارند

وی در پایان گفت: در حال حاضر مراکز علمی و دانشگاهی ما برای فعالیت های اقتصادی به کمک رونق تولید در درون کشور الگوی خاصی ندارند که این خود به تنهایی مهمترین عامل در عدم موفقیت کمک  دانشگاه ها به اقتصاد است از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که باید تمرکز اقتصاد از بودجه نفت خارج شود تا بتوان با استفاده از دستاوردهای نخبگان، دانشمندان و دانشجویان متخصص در رونق اقتصادی استفاده کرد. 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha