قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم شناسنامه دار کردن سازه های حاشیه رودخانه دز

استان ها خوزستان دزفول مدیر امور آب منطقه شمال غرب خوزستان با اشاره به ظرفیت گردشگری سازه ها(کت ها)ی حاشیه رودخانه دز در دزفول گفت: مالکان کت ها باید شناسایی و این اماکن گردشگری شناسنامه دا…

لزوم شناسنامه دار کردن سازه های حاشیه رودخانه دز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کیسان روئینیان روز شنبه در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب دزفول افزود: کت ها در فصل تابستان گردشگران را جذب می کنند ولی خطراتی نیز دارند که باید نسبت به شناسایی مالکان و شناسنامه دار کردن این اماکن گردشگری اقدام شود.

سازه های دست کند غار مانند که در زبان محلی به آنها کت گفته می شود صخره هایی از جنس کانگلومرا هستند که در کنار رودخانه دز حفر شده و دیواره آنها بین ۲ تا چهار متر ضخامت دارد.

بیشتر این سازه ها در بالادست رودخانه دز در منطقه موسوم به تال خانی قرار دارند.این سازه ها که ظرفیت گردشگری بالایی دارند در فصل گرم سال محل تفریح گردشگران و شهروندان می باشند.

مدیر امور آب منطقه شمال غرب خوزستان در ادامه اظهارداشت: با توجه به اینکه شهرستان دزفول از لحاظ منابع آب و تولیدات کشاورزی و معدنی یکی از شهرهای مهم استان خوزستان است باید ضمن حفاظت از منابع آب شهرستان نسبت به ساماندهی باغ ویلاها که دارای چاه های آب زیرزمینی هستند اقدام شود.

دادستان شهرستان دزفول نیز ضمن تشکر از عملکرد امور آب منطقه شمالغرب خوزستان و واحد حقوقی در پیگیری مستمر جهت حفظ انفال و حفظ منابع آب شهرستان از برخورد قاطع با متخلفین حوزه آب در بخش برداشت های غیرمجاز آب و برداشت غیرمجاز مصالح رودخانه ای خبرداد.

منصور محمدی خباز گفت: شعبه ای مختص تخلفات حوضه منابع آب شهرستان دزفول برای تسریع این امور در نظر گرفته می شود. 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha