قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیشروی های ارتش سوریه در «ادلب» ادامه دارد

ارتش سوریه در هفتمین روز از عملیات خود در جنوب شرق استان ادلب، 9 روستا را از دست تروریست ها آزاد کرد.

پیشروی های ارتش سوریه در «ادلب» ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ارتش سوریه عصر امروز هم به عملیات های نظامی خود از جنوب شرق استان ادلب ادامه داده و توانسته در هفتمین روز از این عملیات، چند روستا و منطقه را آزاد کند. ادلب در سال های اخیر در دست گروه های تروریستی مختلف از جمله «جبهه النصره» بوده است.

شبکه «الاخباریه» سوریه به نقل از خبرنگار اعزامی خود به منطقه عملیاتی گزارش داد که یگان های نظامی ارتش سوریه شهرک «قطره» را در ریف ادلب واقع در جنوب شرق این استان، آزاد کرده اند.

بر اساس این گزارش ساعتی پیش نیز ارتش سوریه موفق شد شهرک های «حران» و «السرج» را در منطقه مذکور از دست تروریست ها آزاد کند. نیروهای سوریه صبح امروز سه روستای «أم التینه»، «المدیرسة» و «برنان» در ریف ادلب جنوب شرقی آزاد و  پاکسازی کرده اند. (+)


مناطق درگیری و پیشروی در جنوب ادلب

 

پیشروی های امروز ارتش سوریه در این محور در ادامه پیشروی های دیروز جمعه است، که طی آن نیروهای سوری موفق شدند روستاها و مزارع «أم جلال»، «ربیعه»، «خریبه»، «شعرة العجایز»، «أم توینه»، «تل محو»، «الفریحه»، «بریصه»، «أبو حبه» و «تل الشیح»را  بعد از عملیاتی سنگین، آزاد کنند.

خبرگزاری «استپ» نزدیک به مخالفان دولت سوریه، پیشروی های دیروز و امروز ارتش سوریه را تأیید کرد و نوشت که ارتش به کمک نیروهای متحد خود، علاوه بر شش روستای مذکور، روستاهای «تل دم» «البرج» و «الصیادی» را در محور مذکور آزاد کرده است.

بر اساس این گزارش، پیشروی های نیروهای ارتش سوریه که با پوشش هوایی صورت گرفته، به سمت روستاهای «الهلبّة»، «کرستنی» و «أبو شرجی» همچنان ادامه دارد و به چهار کیلومتری مرکز دیدبانی نیروهای ترکیه در «الصرمان» رسیده اند.

تروریست های هیأت تحریر الشام با بدنه اصلی گروهک تروریستی جبهه النصره (شاخه سوری القاعده) برای مقابله با پیشروی های ارتش سوریه، یک خودروی بمب گذاری شده را منفجر کرده و مدعی شده اند که ۳۰ تن از نیروهای سوری را کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر را زخمی کرده اند.

استان ادلب سوریه که به تروریست خیزترین و تروریست پذیرترین استان این کشور معروف است، سال ۲۰۱۵ کاملاً به دست ائتلاف تروریست ها افتاد و طی سال های گذشته، سایر گروه های تروریستی، در برابر تخلیه مناطق تحت نفوذ خود در جنوب و مرکز سوریه، به این استان کوچانده شده اند.

به رغم حمایت های ترکیه از گروه های حاضر در این استان و تلاش برای «معارض» جا زدن آن ها، سوریه این گروه ها را تروریست و آزاد سازی مناطق تحت اشغال آن ضروری و حق مشروع خود می داند.

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha