قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۸۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان:

یک اقامتگاه بوم گردی در روستای مایان دامغان افتتاح شد

دامغان - رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان از افتتاح یک اقامتگاه بوم گردی در روستای مایان این شهرستان خبر داد و گفت: برای این واحد سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

یک اقامتگاه بوم گردی در روستای مایان دامغان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی قاسمی ، افتتاح ششمین اقامتگاه بوم گردی واقع در روستای مایان دامغان خبر داد و ابراز داشت: اقامتگاه بوم گردی متناسب با معماری بومی منطقه با سرمایه ای بالغ بر سه میلیارد ریال در حضور مسئولان شهرستان راه اندازی شد.

وی بابیان اینکه اقامتگاه های بوم گردی ارائه کننده فرهنگ بومی و سنتی مناطق هستند، افزود: این خانه سنتی دارای چهار اتاق است که می تواند پذیرای ۲۰ گردشگر داخلی و خارجی به طور هم زمان در مجموعه باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان بابیان اینکه هدف از راه اندازی واحدهای بوم گردی جذب گردشگران است، ابراز داشت: با بهره برداری از این اقامتگاه توسط یکی از بانوان پرتلاش دامغانی، حداقل برای دو نفر به صورت مستقیم فرصت اشتغال ایجادشده است.

قاسمی در ادامه تصریح کرد: راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی و توسعه گردشگری، نقطه قوتی در رونق اقتصادی روستایی دامغان خواهد بود.

وی افزود: روستای مایان در شش کیلومتری دامغان واقع شده است و آثار تاریخی متعددی ازجمله بنای گور شاه و قلعه های قدیمی در آن دیده می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha