قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۷۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه محقق اردبیلی در زمره دانشگاه های پراستناد یک درصد جهان قرار گرفت

استان ها اردبیلاردبیل رییس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی در زمره دانشگاه های پر استناد یک درصد جهان قرار گرفت.

دانشگاه محقق اردبیلی در زمره دانشگاه های پراستناد یک درصد جهان قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر عزیز حبیبی روز شنبه گفت: بر اساس گزارش ارائه شده توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI)متعلق به شرکت کلاریویت آنالتیکس (ISI) آخرین فهرست موسسات یک درصد برتر دنیا که بیشترین تعداد استنادها در ۱۰ سال گذشته دریافت کرده اند، را منتشر و بطور مداوم به روزرسانی می کند.
وی با بیان اینکه این دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در سطح دنیا از لحاظ تعداد استنادهای دریافتی در مجموع موسسات یک درصد برتر قرار گرفته اند، گفت: بر این اساس برای انتخاب موثرترین دانشگاه ها، تمام دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دنیا بر حسب میزان اثرگذاری آنها مشخص و مرتب سازی شده و در گام بعد یک درصد برتر آنها که دارای بیشترین میزان اثرگذاری بوده اند انتخاب و معرفی می شوند.
او اظهارداشت: در آخرین بروز رسانی انجام شده در آذر ۱۳۹۸ تعداد ۶۵ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از کشور جمهوری اسلامی ایران در میان یک درصد دانشگاه های برتر جهان که دارای بیشترین میزان اثرگذاری بوده اند، مشاهده می شود.

وی تشریح کرد: در بین دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور ۲۷ دانشگاه جامع، ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۱ دانشگاه صنعتی و پنج مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین های دنیا قرار گرفتند و دانشگاه محقق اردبیلی جزو یکی از ۲۷ دانشگاه جامع می باشد که در زمره دانشگاه های پر استناد یک درصد جهان قرار گرفته است.
او اظهارامیدواری کرد با توجه به برنامه ریزی هدفمند دانشگاه در ارتقای کیفی تولیدات پژوهشی و توجه ویژه به مرجعیت علمی مورد اشاره رهبر معظم انقلاب، برنامه ریزی مدونی در افزایش استنادات تولیدات علمی توسط حوزه پژوهش دانشگاه انجام و نقش دانشگاه محقق اردبیلی در عرصه علمی جهانی ارتقا یابد.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند. 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha