قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۷۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم رفسنجان و انار:

راه آهن کرمان به یزد متصل شود

رفسنجان - نماینده مردم رفسنجان و انار گفت: پیشنهاد کردیم راه آهن یزد به انار، رفسنجان و ادامه آن به منطقه ویژه رفسنجان و کرمان متصل شود که با این موضوع موافقت شده است.

راه آهن کرمان به یزد متصل شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد انارکی محمدی پیش از ظهر شنبه در شورای استانی گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان با گلایه مندی از عدم حضور استاندار کرمان در این جلسه اظهار داشت: مشکلات در رفسنجان و انار زیاد است و انتظار داریم برای جلسه بخش خصوصی که مهم ترین بخش جامعه ما که برای کمک می آید، استاندار حضور داشته باشد.

وی بیان کرد: کرمان استانی تأثیرگذار در پارلمان است کل برنامه های اتاق بازرگانی به عهده کرمان است و کمیسیون اقتصادی با حضور کرمانی ها فعالیت می کند.

عضو شورای عالی اقتصاد اظهار کرد: دولت فاصله اش با بخش خصوصی زیادی است وقتی نگاه می کنیم، می بینیم در بحث شرکت داری دولت، ۳۸۴ شرکت دولتی بیش از ۷۵ درصدشان سهم دولت است بانک ها را مکلف کردیم که بنگاه داری نکنند اما هنوز آنها و همینطور دولت از بنگاه داری خارج نشده اند.

انارکی محمدی ادامه داد: یک هزار و ۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی است اما مالیات را بخش خصوصی می پردازد و کمتر از ۲ درصد مالیات شرکت های دولتی می پردازند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخش خصوصی مظلوم واقع شده و دست دولت باید از سر بخش خصوصی برداشته شود، تاکید کرد: این موضوع با توجه به شرایط کشور و جنگ اقتصادی که شرایط غیرطبیعی است اهمیت چندانی دارد و در شرایطی قرار داریم که جلسه هماهنگی سران قوا تشکیل می شود در حالی که تاکنون چیزی با این عنوان نداشتیم.

انارکی محمدی ابراز داشت: به بحث مالیات باید کمک شود ۵۵ میلیارد دلار ارز نفتی وارد کشور شده و همه جا توزیع می شود، ۴۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و همین میزان واردات داشتیم نیمی از این ارز برای پسته و بیشترین آن از استان کرمان است.

عضو شورای عالی اقتصاد گفت: بحث بانکداری اسلامی در حال پیگیری است که کار خوبی است که یک بار برای همیشه بانکداری اسلامی داشته باشیم چراکه همه کارخانه داران، کشاورزان و…از این نوع بانکداری لطمه دیدند.

انارکی محمدی ادامه داد: طرح شورای مرکب که از کمیسیون اقتصادی مجلس آمد در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد موافقت هم قرار گرفت و رأی آورد، براساس آن برای شرکت هایی که تا چهار میلیارد تومان وام گرفتند می توانند براساس قرارداد اولیه سود ساده محاسبه شود و افراد حقیقی که تا ۵۰۰ میلیون تومان وام گرفتند می توانند استفاده کنند که سود مرکب حساب نشود.

وی عنوان کرد: شرکت های بزرگ در زمینه مسئولیت های اجتماعی باید فعال باشند امروز بیشترین سرمایه گذاری در بحث آب است که می تواند با استفاده از این شرکت ها انجام شود.

نماینده مردم رفسنجان وانار در مجلس با اشاره به سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، افزود: یک هزار و ۸۰۰ هکتار زمین سال گذشته به این منطقه اضافه شد، همچنین طرح جامع منطقه ویژه باید پیگیری شود.

انارکی محمدی تصریح کرد: علیرغم اینکه در مسیر بزرگترین معادن دنیا هستیم خط ریلی ضعیفی داریم، قطار باید در مسیر توقف کند تا قطارهای باری عبور کنند که این موجب تأخیر و کندی سرعت می شود بنابراین پیشنهاد کردیم راه آهن یزد به انار، رفسنجان و ادامه آن به منطقه ویژه رفسنجان و کرمان متصل شود که با این موضوع موافقت شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha