قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۷۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ خواستار استیضاح «نانسی پلوسی» شد

رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در پیامی در توئیتر خواستار استیضاح رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد.

ترامپ خواستار استیضاح «نانسی پلوسی» شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در پیامی در توئیتر خواستار استیضاح «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «نانسی پلوسی به دنبال بده بستان با سنا هست. چرا ما وی را استیضاح نمی کنیم.»

نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه بر سر نحوه برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ در مجلس سنا اختلاف دارند. دموکرات ها می خواهند اعضای ارشد دولت ترامپ را به عنوان شهود به دادگاه فرا بخوانند و نانسی پلوسی در اقدامی که هدف آن افزایش فشار بر جمهوری خواهان سنا تعبیر شده از ارسال اسناد مربوط به استیضاح به این مجلس خودداری کرده است. 

بسیاری از نمایندگان جمهوری خواه مایل هستند جلسه استیضاح زودتر برگزار شود تا این مسئله را پشت سر بگذارند. برخی از نمایندگان جمهوری خواه معتقدند دموکرات ها به دلیل ضعیف بودن استدلال هایشان برای استیضاح ترامپ می خواهند جلسه دادگاه هر چه دیرتر برگزار شود. 

نمایندگان دموکرات، استیضاح ترامپ را مسئله ای ضروری می دانند و گفته اند ترامپ تهدیدی علیه دموکراسی به شمار می رود. 

مجلس نمایندگان آمریکا تا زمان برگزاری نخستین جلسه خود در روز ۷ ژانویه (17 دی) قادر به ارسال ماده های اتهامی استیضاح برای مجلس سنا نخواهد بود. مجلس سنا روز ۳ ژانویه (13 دی) بازگشایی خواهد شد، اما تا روز ۶ ژانویه (16 دی) رأی گیری نخواهد داشت. 

نتیجه استیضاح هر چه باشد، دموکرات ها توانسته اند این را تضمین کنند که نام ترامپ را در تاریخ در فهرست معدود روسای جمهور استیضاح شده نگاه داشته اند. «اندرو جانسون» در سال ۱۸۶۸ و «بیل کلینتون» در سال ۱۹۸۸ استیضاح شدند و نام ترامپ به عنوان سومین رئیس جمهور در کنار آنها قرار خواهد گرفت. 

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha