قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همایش گسترش سواد آبی| دیدگاه دانش آموزان به آب باید نگاه سرمایه ای باشد

همایش گسترش سواد آبی با همکاری جهاد دانشگاهی اردبیل، شرکت آب منطقه‎ای اردبیل و اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد.

همایش گسترش سواد آبی| دیدگاه دانش آموزان به آب باید نگاه سرمایه ای باشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در همایش "گسترش سواد آبی" اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع آب کشور با کمبود مواجه است به همین خاطر باید الگوی مصرف به جامعه ارائه و از ورود آلودگی ها به این منبع ارزشمند جلوگیری شود.

یوسف قاسمی با بیان اینکه بخش صنعت نیز با مشکل کمبود منابع آبی می تواند به چالش کشیده شود، تصریح کرد: طرح ملی داناب، طرح خوبی در راستای فرهنگ سازی در جامعه است و دانش آموزان در این طرح باید به اهمیت و نحوه صحیح مصرف آب پی ببرند و حافظ آن باشند.

وی یادآور شد: درس انسان و محیط زیست سومین سال متوالی است که در پایه یازدهم مقطع متوسطه در دبیرستان ها تدریس می شود و در آن محورها و بحث های مربوط به آب، خاک، هوا، انرژی، زباله، تنوع زیستی و گردشگری گنجانده شده است و نقش انسان را در گسترش تخریب و یا نجات محیط زیست را بیان می کند.

دیدگاه دانش آموزان به آب باید نگاه سرمایه ای باشد

رئیس گروه طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این همایش با بیان اینکه طرح انسان و محیط زیست در راستای اجرای طرح دانش آموزی "داناب" اجرا می شود، افزود: آگاه سازی و ارائه الگوی درست برای مصرف بهینه آب راهکار هدفمند و مناسبی برای حفظ منابع محیط زیست است.

رحمت سلیمی با اشاره به اینکه استان اردبیل از بین ۳۱ استان در کشور، رتبه ۲۹ بارندگی را دارد، ادامه داد: باید دیدگاه دانش آموزان به آب به عنوان آینده سازان کشور نگاهی سرمایه ای و علمی باشد.

وی به شش حوضه آبریز در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: در حال حاضر استان با چالش کم آبی مواجه است لذا باید مانع از دست رفتن منابع آبی شد.

رئیس گروه طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از منابع آبی در استان در حوزه کشاورزی از دست می رود به همین دلیل شرکت آب منطقه ای اردبیل به این بخش ورود یافته و با جلوگیری از تلفات آب های زیر زمینی و اصلاح الگوی کشت، حوزه کشاورزی را به سمت صنعتی شدن هدایت کرده است.

سلیمی با بیان اینکه یکی از عوامل محدود کننده توسعه فعالیت های اقتصادی، کمبود آب است، اظهار کرد: اگر سطح سواد آبی در کشور افزایش یابد و فرهنگ سازی لازم توسط کارشناسان و معلمان به دانش آموزان به درستی انتقال پیدا کند، می توان این منبع ارزشمند را حفظ و صیانت کرد.

باید به فرهنگ سازی مصرف آب و مدیریت و بهینه سازی مصرف بیشتر توجه شود

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل در این همایش گفت: همایش "گسترش سواد آبی" به منظور ارتقاء مهارت های حرفه ای و تخصصی دبیران با محوریت کتاب انسان و محیط زیست با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از مدرسان از نواحی و مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش استان برگزار شد.

بهرنگ کوهی افزود: با توجه به دغدغه کم آبی در کشور باید به فرهنگ سازی مصرف آب و مدیریت و بهینه سازی مصرف بیشتر توجه شود.

وی اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل به عنوان پیشران در این طرح همگام با شرکت آب منطقه ای اردبیل و اداره کل آموزش و پرورش استان از سال گذشته به ارائه خدمات آموزشی و مشاوره در قالب طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) و انسان و محیط زیست در مدارس استان اقدام کرده است.

سرپرست معاونت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل یادآور شد: جهاد دانشگاهی از تمام توان و ظرفیت های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه ای خود برای اجرای موفق این طرح استفاده می کند.

گفتنی است در حاشیه همایش گسترش سواد آبی،کارگاه های آموزشی تخصصی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست برای صد نفر از معلمان و کارشناسان آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد.

- انتهای پیام/۳۴۶۳/۴۲۱

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha