قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار استاندار خراسان رضوی با وزیر انرژی تاجیکستان/ تاکید بر توسعه روابط و تسهیل مبادلات تجاری

استاندار خراسان رضوی در سفر به تاجیکستان با وزیر انرژی و ذخایر آبی این کشور و رئیس تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و تاجیکستان ملاقات کرد.

دیدار استاندار خراسان رضوی با وزیر انرژی تاجیکستان/ تاکید بر توسعه روابط و تسهیل مبادلات تجاری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در سفر به جمهوری تاجیکستان با عثمانعلی عثمان زاده وزیر انرژی و ذخایر آبی این کشور و رئیس تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و تاجیکستان ملاقات کرد.

در این دیدار طرف تاجیکی توافقات صورت گرفته در اجلاس اخیر کمیسیون همکاری اقتصادی دو کشور را مهم ارزیابی و برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران توسط خراسان رضوی را دستاورد مهمی از این توافق و مسیر عملی توسعه همکاری اقتصادی دو کشور دانست.

وی به توافقات خوب دو کشور در حوزه آب و انرژی اشاره و از خراسان رضوی به عنوان مهمترین استان برای همکاری های اقتصادی دو کشور ایران و تاجیکستان یاد کرد.

علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی هم ضمن اشاره به سهم ۷۰ درصدی این استان از  مبادلات کالایی ایران با تاجیکستان به ظرفیت های بالای خراسان رضوی در بخش های مختلف اشاره و توسعه همکاری دانشگاهی بین دانشگاه فردوسی و دانشگاه های تاجیکستان، همکاری در حوزه گردشگری و توریسم درمانی و تسهیل در مبادلات تجاری بین دو کشور را خواستار شد.

استاندار خراسان رضوی همچنین آمادگی این استان برای میزبانی از کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور را اعلام و پیشنهاد کرد همایش تجار و بازرگانان دو کشور به همراه مدیران دستگاه های مربوطه در مشهد برگزار شود که مورد استقبال طرف تاجیکی قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha