قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان در ایران طی 10 سالا خیر

مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در بعضی از سرطان ها پیشرفت های درمانی خوبی بوده است، گفت: در بعضی از سرطان ها، نیاز داریم کار بیشتری انجام شودو اولویت وزارت بهداشت در زمینه درمان سرطان ، تشخیص مناسب بیماران است.

کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان در ایران طی 10 سالا خیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درمان سرطان در ایران در شرایط بسیار مطلوب و با کیفیتی انجام می شود و قابل مقایسه با دنیا هستیم، مطالعه ای که طی یک دهه گذشته بر روی ۸۴۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور انجام شده است، نشان می دهد، ظرف یک دهه گذشته میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به سرطان در ایران، کاهش یافته است.

به نقل از دبیرخانه انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، محمد اسماعیل اکبری، در حاشیه برگزاری کنگره سالیانه انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران در محل هتل المپیک تهران، افزود: کسی شیمی درمانی را دوست ندارد و مجبوریم آن را ادامه دهیم، از شیمی درمانی به عنوان یک درمان کم سود نام برده می شود و یک کار بد غیرعلمی است اما محکوم به اجرای آن هستیم و حق نداریم آن را کنار بگذاریم، به عنوان یک طبیب، عوارض شیمی درمانی را به جان می خریم.

اکبری با اشاره به اینکه در بعضی از سرطان ها پیشرفت های درمانی خوبی بوده است، گفت: در بعضی از سرطان ها، نیاز داریم کار بیشتری انجام شودو اولویت وزارت بهداشت در زمینه درمان سرطان ، تشخیص مناسب بیماران است و در سرطان های پستان و تیروئید، خوب کار کرده ایم و در سرطان های دستگاه گوارش، باید بیشتر کار کنیم، زیرا میزان شیوع این نوع سرطان ها در حال افزایش است.

اکبری با بیان اینکه وضعیت کشور در زمینه متخصص انکولوژی خوب است، گفت: در بین ۲۲ کشور منطقه، ایران از بهترین کشورها برای توزیع متخصصان انکولوژی است.

مشاور عالی وزیر بهداشت، با اشاره به موضوع غربالگری سرطان ها در کشور، گفت: غربالگری تعارفات است و این طور نیست که بتوان برای همه سرطان ها، غربالگری انجام داد.

اکبری در پاسخ به این سئوال که رویکرد دنیا در زمینه درمان سرطان ها به چه سمت و سویی پیش رفته است، افزود: اختلاف ما با دنیا فقط در دیر مراجعه کردن مردم برای درمان است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha