قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده ولی فقیه در سپاه خوزستان:موکب های اربعین در مناطق آسیب دیده اهواز و کارون مستقر شوند

استان ها خوزستان اهواز نماینده ولی فقیه در سپاه ولیعصر( عج) خوزستان گفت: با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از بارندگی اخیر در خوزستان و عدم دسترسی خانواده ها به مواد غذایی استقرار…

نماینده ولی فقیه در سپاه خوزستان:موکب های اربعین در مناطق آسیب دیده اهواز و کارون مستقر شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام عبدالرضا رستگار شامگاه جمعه اظهار داشت: در بارندگی اخیر شاهد آبگرفتگی معابر شهری و خانه های مردم در بسیاری از نقاط استان خوزستان و بخصوص شهرستان اهواز بودیم که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: با وجود نصب پمپ های  تخلیه آب، در برخی مناطق به دلیل حجم بالای آب های سطحی همچنان آب در منازل وجود داشت اما نیروهای بسیج و سپاه به موقع وارد میدان شده و با تمام ظرفیت در جهت خدمت رسانی به مردم آسیب دیده تلاش کردند که شایسته تقدیر است .

نماینده ولی فقیه در سپاه ولیعصر ادامه داد: بسیاری از مردم آسیب دیده نسبت به حمایت نیروهای بسیج و سپاه ابراز رضایت داشتند که این سعادت بزرگی برای این نیروهای خدمت رسان است.

وی تصریح کرد : در حال حاضر آب بسیاری از منازل در نقاط مختلف اهواز و شهرستان کارون تخلیه شده اما مردم آسیب دیده در حال حاضر شرایط مناسبی برای تامین غذا و حداقل امکانات زندگی را ندارند که همچنان باید حمایت شوند .

حجت الاسلام رستگار گفت: با توجه به این شرایط موکب های اربعین می توانند نقش موثری در حمایت از مردم آسیب دیده داشته باشند و با استقرار در مناطق مختلف تا رسیدن به شرایط عادی به مردم خدمت رسانی کنند.

وی بیان کرد: اگرچه تاکنون در زمینه دفع آبهای سطحی و رفع مشکلات فاضلاب شهری در کلان شهر اهواز اقداماتی صورت گرفته اما تاکنون به صورت ویژه روی این بخش تمرکز نشده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ولیعصر گفت: شهرداری اهواز و آب و فاضلاب استان باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند تا دیگر شاهد چنین وضعیت بحرانی نباشیم .

وی اظهار داشت : اگر چه بارش ۸۰ میلیمتری باران غافلگیر کننده است اما نباید وضعیت زیرساخت ها به گونه ای باشد که این بارش ها، زندگی مردم را فلج کند.

حجت الاسلام رستگار بیان کرد: رفع مشکلات استان نیازمند همت جهادی است که انتظار می رود تمامی مسئولان در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند .

وی افزود : برای کاهش آلام مردم تمامی دستگاه های اجرایی استان باید از ظرفیت های خود استفاده کنند و سپاه نیز در این زمینه با تمام ظرفیت وارد شده چرا که خدمت به مردم را از رسالت های اصلی خود می داند.

بارندگی عصر دوشنبه باعث آبگرفتگی بسیاری از مناطق استان شد که شهرستان اهواز و کارون به نسبت سایر استان ها بیشترین آسیب را دیدند .

در حال حاضر آب های سطحی و بسیاری از مناطق استان به خصوص در منطقه کوت عبدالله شهرستان کارون از منازل تخلیه شده اما آبگرفتگی در شهرک دانشگاه اهواز همچنان تردد شهروندان را مختل کرده که دستگاه های اجرایی با تمام ظرفیت برای تخلیه آب این منطقه در محل حضور دارند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha