قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشکیل هسته تخصصی محرومیت زدایی در کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از تشکیل هسته تخصصی محرومیت زدایی در کمیته امداد خبر داد و گفت: این اقدام به منظور توانمندسازی مددجویان انجام شده است.

تشکیل هسته تخصصی محرومیت زدایی در کمیته امداد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هدایت صفری امروز در زنجان با اشاره به اینکه مهمترین اولویت کمیته امداد در حمایت از جامعه هدف توانمندسازی آنهاست، اظهار کرد: در همین زمینه برنامه ریزی کمیته امداد این است که امسال برای 4 هزار مددجو شغل ایجاد شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه به منظور شناسایی نیازهای مددجویان و کمک بهتر به آنها هسته تخصصی محرومیت زدایی در کمیته امداد تشکیل شده است، گفت: بهره گیری موثر از ظرفیت مراکز دانشگاهی، پژوهشی، دانش بنیان و حوزه های علمیه به منظور کاهش فقر و ترویج خیر و احسان در جامعه، پایش وضعیت فقر و ارائه راهکار های موثر در راستای کاهش فقر متناسب با منابع و فرصت های موجود و شناسایی علل مولد فقر در نقاط مختلف استان از جمله اهداف راه اندازی هسته تخصصی محرومیت زدایی است.

وی در ادامه از پرداخت 3 هزار و 526 فقره تسهیلات  در قالب وام کارگشایی، تسهیلات اشتغال و توانمندسازی، کمک به احداث و خرید مسکن شهری و روستایی و کمک به ودیعه مسکن مددجویان خبر داد و افزود: برای ارائه این خدمات 18 میلیارد و 226 میلیون ریال هزینه شده است.

صفری گفت: امسال همچنین 286 فقره تسهیلات اشتغال و توانمندسازی، 2 هزار و 532 فقره تسهیلات وام کارگشایی، 636 فقره تسهیلات خرید و یا احداث مسکن برای مددجویان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه مشارکت خیرین در ارائه خدمات بهتر به مددجویان موثر و مفید بوده است، گفت: همچنین با همراهی دستگاه های مختلف در برنامه های اجرایی کمیته امداد در حوزه گفتمان سازی فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و مبارزه با فقر استان زنجان را از استان های برتر کشور کرده است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد بسترسازی برای افزایش زمینه مشارکت خیران در برنامه های اجرایی این نهاد است، اضافه کرد: خوشبختانه با تعاملات موثر کمیته امداد با خیرین میانگین دریافتی ایتام این نهاد به 526 هزار تومان و سرانه محسنین به 227 هزار تومان رسیده است.

صفری از رویکرد کمیته امداد برای جذب 17 هزار حامی در استان خبر داد و گفت: حرکت خوبی در این زمینه در استان شکل گرفته است و از ابتدای اجرای طرح نیز مشارکت خیرین مطلوب بوده است که امیدواریم با تحقق جذب این تعداد حامی شاهد توانمندسازی خانواده های ایتام باشیم.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha