قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال تحقیق دیوان کیفری بین المللی درباره جنایات رژیم صهیونیستی

دیوان کیفری بین المللی اعلام کرد که قصد دارد در مورد جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی تحقیق خواهد کرد.

احتمال تحقیق دیوان کیفری بین المللی درباره جنایات رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «فاتو بنسودا»، دادستان کل دیوان کیفری بین المللی از تلاش این دادگاه برای تحقیق در مورد «جنایت های جنگی» رژیم صهیونیستی در غزه، کرانه باختری خبر داد.

به گزارش الجزیره، او جمعه (۲۹ آذر) گفت: «ما به زودی در اراضی فلسطینی تحقیقی شروع خواهیم کرد و بر ادعاهای ارتکاب جنایت جنگی در غزه، کرانه باختری و قدس شرقی متمرکز خواهیم شد».

خانم بنسودا در این باره گفت: «باور دارم که جنایت های جنگی در کرانه باختری، قدس شرق و کرانه باختری مرتکب شده با مرتکب می شود».

وی با این حال از قضات دیوان خواسته تا به این سوال پاسخ دهند که آیا این دیوان اختیار قضایی لازم برای ورود به موضوع مزبور را دارد یا نه؟ قضات باید ظرف 120 روز به این سوال پاسخ دهند.

ورود دیوان به این موضوع نتیجه تقاضای پنج ساله تشکیلات خودگردان فلسطین است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اولین کسی بود که به این تصمیم دیوان کیفری بین المللی واکنش نشان داد و گفت: «دیوان کیفری بین المللی حق این را ندارد که در مناطق فلسطینی تحقیق کند». نتانیاهو مدعی شده است که این تحقیق به ابراز سیاسی ضد تل آویو تبدیل خواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی این روز را به دلیل تصمیم دیوان کیفری بین المللی، «روز سیاهی» در تاریخ «حقیقت و عدالت» خواند و گفت که این دیوان حقوقی به نهادی ضد اسرائیلی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha