قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۲.۵ برابری حق پرستاری بیماران ضایعه نخاعی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از افزایش ۲.۵ برابری حق پرستاری بیماران ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: این مبلغ ۵۵۴ هزار تومان است.

افزایش ۲.۵ برابری حق پرستاری بیماران ضایعه نخاعی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد محمدی قیداری امروز در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر 57 مرکز غیردولتی«روزانه، شبانه روزی، ویزیت در منزل و مرکز مراقبت در منزل و کلینیک» در حوزه توانبخشی در استان زنجان فعال است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در مجموع 7 درصد معلولان شامل 7 هزار و 793 معلول بهره مند از خدمات این مراکز هستند.

محمدی با اشاره به افزایش 2.5 برابری حق پرستاری افزود: پیش از این متوسط حق پرستاری برای افراد دارای ضایعه نخاعی 200 هزار تومان در ماه بود، که این مبلغ به حدود 554 هزار تومان افزایش یافته است و روی کارت افراد واجد شرایط شارژ شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: مابقی معلولین تحت پوشش شامل 38 درصد باقیمانده با توجه به عدم شرایط احراز دریافت مستمری از خدمات مددکاری، مشاوره های تخصصی و سایر برنامه های سازمان بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: همچنین 10 مرکز شبانه روزی در سطح استان فعالیت دارد که به 654 نفر از معلولان ذهنی، سالمندان و بیماران روانی مزمن خدمات شبانه روزی ارائه می‎ کند.

محمدی قیداری تصریح کرد؛ همچنین 14 مرکز روزانه نیز به 547 نفر از جامعه هدف خدمات آموزشی، توانبخشی و 390 نفر نیز از خدمات ویزیت و مراقب منزل بهره مند هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی به 920 هزار تومان برای مراکز درجه یک افزایش یافت، افزود: این مراکز در پایان سال گذشته 770 هزار تومان یارانه دریافت می کردند که در آبان ماه سال جاری این مبلغ به 920 هزار تومان افزایش یافت.

وی ادامه داد: همچنین برای افراد مجهول الهویه نیز مبلغ یک میلیون و 100 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

محمدی قیداری ماده ۱۳ این قانون را معافیت سهم بیمه کارفرما و خویش فرما ذکر کرد و گفت: تا پیش از این کارفرمایان حق بیمه سقف خودشان را پرداخت می کردند و سپس در صورت تامین اعتبار این سهم را از سازمان بهزیستی می گرفتند، اما بر اساس آیین نامه جدید حق بیمه افراد دارای معلولیت به طور مستقیم از سوی سازمان بهزیستی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha