قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ضرب الاجل ۷۲ ساعته حفتر به ارتش لیبی برای ترک طرابلس و سرت / اخباری از حضور تک تیرانداز های ترکیه

نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به شبه نظامیان مصراته سه روز مهلت دادند از طرابلس و سرت عقب نشینی کنند.

ضرب الاجل ۷۲ ساعته حفتر به ارتش لیبی برای ترک طرابلس و سرت / اخباری از حضور تک تیرانداز های ترکیه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از اسکای نیوز، نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" وابسته به خلیفه حفتر در بیانیه ای اعلام کردند که در حال ارسال پیام جدیدی به دولت وفاق ملی هستند مبنی بر این که منفعت شهر و امنیت آن را به منافع افراط گرایانه که تخریب، کشتار، افراطگری و تروریسم را راهبری می کنند، ارجحیت دهند.

در همین راستا، احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی تاکید کرد: ارتش طی ضرب الاجل تعیین شده نیروهایی که قصد بازگشت از طرابلس و سرت به مصراته را دارند هدف قرار نخواهد داد.

المسماری در ادامه درخواست فایز السراج، رهبر الوفاق از ترکیه برای دخالت در لیبی را تنها مصداق ضرب المثل «غرقه، به هر گیاه خشکی چنگ زند» دانست و گفت لیبی هیچ نیروی خارجی را در خاک این کشور نمی پذیرد.

این درحالی است که یک منبع نظامی در لیبی فاش کرد که نیروهای نظامی و تک تیراندازهایی ترک در صف نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس می جنگند.

این منبع گفت که نیروهای ترک در محور خلة الفرجان در طرابلس مشغول خدمت هستند.

منبع مذکور که خواست نامش فاش نشود گفت: ما سربازان ترک را دیده ایم که در محور خلة الفرجان در طرابلس در صف شبه نظامیان دولت توافق ملی درحال جنگ هستند و ما آن ها را با چشم خود دیده ایم و این نیروها شامل تک تیرانداز و نیروهای هجومی هستند اما باید بگویم شبه نظامیان مسلح و مزدورانسان هر روز در حال عقب نشینی بیشتر هستند و ما هر روز جاهای جدیدی را به سلطه درمی آوریم.

دولت وفاق ملی لیبی پنجشنبه اعلام کرد با اجرای توافق امنیتی با ترکیه موافقت کرده است.

پیشتر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که در صورت درخواست دولت السراج کشورش آماده اعزام نیروی نظامی به لیبی جهت حمایت از دولت السراج است.

از سوی دیگر، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی به رؤسای جمهور آمریکا، انگلیس، ایتالیا، الجزایر و ترکیه پیام هایی ارسال کرد و در آن خواستار اجرای توافق های همکاری امنیتی و مقابله با حملات گروه های مسلح به طرابلس شد.

دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه ای در صفحه کاربری خود در فیسبوک اعلام کرد: این پیام ها همچنین شامل درخواست از این پنج کشور برای همکاری و هماهنگی با دولت وفاق ملی در راستای مبارزه با سازمان های تروریستی و در راس آن سازمان های تروریستی داعش و القاعده است.

رئیس شورای ریاستی همچنین خواستار افزایش همکاری در زمینه مهاجرت غیرقانونی و مبارزه با جنایت سازماندهی شده و قاچاقچیان انسان شد.

چهارم آوریل درگیری هایی میان نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر و دولت وفاق ملی آغاز شد که تاکنون به کشته شدن صدها تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر منجر شده است. این حملات تلاش های سازمان ملل برای برگزاری گفت وگو میان دو طرف درگیر در لیبی را به بن بست کشانده است.

لیبی از زمان جنگ داخلی ۲۰۱۱ میلادی که منجر به سرنگونی معمر قذافی و بعدها کشته شدن وی شد، گرفتار آشوب و ناآرامی شده است.از سال ۲۰۱۴ دو گروه مستقر در طرابلس و در شرق لیبی هر کدام کنترل بخشی از کشور را در اختیار دارند. به طوری که یک دولت ضعیف که تحت حمایت سازمان ملل قرار دارد در طرابلس قرار گرفت و بر غرب کشور حکمرانی می کند و یک دولت رقیب به رهبری ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" در شرق این کشور پا گرفت. هر یک از این طرفین توسط تعدادی از شبه نظامیان و دولت های خارجی حمایت می شون

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha