قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ریابکوف: دلیلی برای برخی نگرانی ها از آزمایش های اخیر کره شمالی وجود ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه کره شمالی در آزمایش های اخیر، موشکی پرتاب نکرده است می گوید دلیلی برای نگرانی از این آزمایش هم وجود ندارد.

ریابکوف: دلیلی برای برخی نگرانی ها از آزمایش های اخیر کره شمالی وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز (جمعه) گفت دلیلی برای نگرانی برخی کشورها از آزمایش های اخیر کره شمالی در تاسیسات موشکی «سوهائی» وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» ریابکوف در این باره توضیح داد: «آنها گاه و بیگاه آزمایش هایی را انجام می دهند. ما هیچ دلیلی برای نگرانی ها درباره تولیداتی که اخیرا آزمایش شده، نمی بینیم. این فرایند عادی تقویت ظرفیت های دفاعی یک کشور است».

وی با بیان اینکه در آزمایش های اخیر کره شمالی هیچ موشکی شلیک نشده است، افزود: «هیچ چیزی مرتبط با مسائل هسته ای یا موشک های بُرد متوسط یا بُردی که بالاتر از متوسط باشد، رونمایی نشده است. پس دلیلی برای برخی ارزیابی های هیجانی خاص وجود ندارد».

به نوشته وبگاه «ریانووستی» معاون وزیر خارجه روسیه همچنین با بیان اینکه مسکو خواستار تنش جدیدی در شبه جزیره کره نیست، از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تحریم های کره شمالی را کاهش دهد.

ریابکوف تصریح کرد: «سوال اصلی امروز، کار شورای امنیت در این موضوع (کره شمالی) است. ما اعتقاد داریم که این نهاد می تواند کلام پرنفوذی داشته باشد، مخصوصا در زمینه ایجاد شرایطی که از طریق آن بار تحریمی بر کره شمالی کاهش یابد».

هفته قبل بود که رسانه دولتی کره شمالی از انجام دومین آزمایش «مهم» در سایت موشکی «سوهائی» خبر داده و گفت از آن برای از نتایج این آزمایش برای تقویت «بازدارندگی استراتژیک هسته ای» خود استفاده می کنند. (جزئیات بیشتر)

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز پیشتر به واشنگتن تا پایان سال جاری میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده بود تا «محدوده زمانی برای گفت وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی (23 فروردین ماه) برای آمریکا معین شد، پایان امسال است». 

همزمان با نزدیک شدن به موعد ضرب الاجل رهبر کره شمالی به آمریکا، دولت پیونگ یانگ هفته قبل با قطع امید تلویحی از مذاکره با آمریکا، گفته بود واشنگتن دیگر چیزی برای ارائه به ما در مذاکرات ندارد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha