قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آنکارا، تصویب طرح تحریم ترکیه در کنگره آمریکا را محکوم کرد

دولت ترکیه، بهره برداری کنگره آمریکا از فرایند تصویب بودجه نظامی این کشور برای اهدف ضد ترکیه ای را محکوم کرد.

آنکارا، تصویب طرح تحریم ترکیه در کنگره آمریکا را محکوم کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت خارجه ترکیه امروز (جمعه) کنگره آمریکا را به سوءاستفاده از لایحه بودجه نظامی سال آینده این کشور برای پیشبرد اهداف ضد ترکیه ای متهم کرد.

به نوشته وبگاه «هابر7»، «حامی آکسوی» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه طی نشست خبری در آنکارا ضمن محکوم کردن تصویب طرح تحریم این کشور ذیل لایجه بودجه نظامی سال ۲۰۲۰ آمریکا در مجلس سنا، گفت: «(تصویب این لایحه) به همراه برخی بندها درباره کشور ما، محصول نهایی تمایلات اعضای کنگره آمریکا برای تخریب روابط دوجانبه به هر روشی است».

آکسوی توضیح داد: «ما این مسئله را که حتی از فرایند معمولی تصویب بودجه در کنگره آمریکا برای کسب منافع و اهداف کوتاه مدت استفاده می شود، محکوم می کنیم».

مجلس سنای آمریکا بامداد چهارشنبه در اقدامی - که به زعم برخی تحلیلگران، ضد ترکیه ای تلقی می شود - به لغو تحریم تسلیحاتی سی ودو ساله قبرس رأی مثبت داد (+). قبل از آن نیز کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا چند روز پیش با اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل اقدام این کشور در خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه موافقت کرده بود.

روابط آمریکا و ترکیه در ماه های گذشته به واسطه مجموعه متعددی از اختلافات به شدت پرتنش شده و حتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که ممکن است اقتصاد ترکیه را «نابود» کند. آمریکا همچنین ترکیه را از برنامه تولید مشترک جنگنده «اف-۳۵» کنار گذاشته و جنگنده های فروخته شده به این کشور را هم تحویل نداده است. در روزهای گذشته برخی رسانه ها گزارش داده اند که آنکارا اخراج نیروهای آمریکایی از پایگاه نظامی «اینجرلیک» را بررسی می کند.

قطعنامه به رسمیت شناسی نسل کشی ارامنه پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا هم تصویب شده بود. ترکیه در واکنش به آن اقدام، سفیر آمریکا را احضار و مراتب اعتراض شدید خود را اعلام کرده بود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha