قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۶۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخست وزیر جدید لبنان: هیچ وابستگی به حزب الله یا جنبش امل ندارم

«حسان دیاب» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان هرگونه وابستگی خود به حزب الله یا جنبش امل را رد کرد و گفت مستقل است. او همچنین گفت که هیچ پیش نویسی برای تشکیل کابینه وجود ندارد و در ادامه وعده داد که حل بسیاری از مشکلات را در دستور کار قرار دهد.

نخست وزیر جدید لبنان: هیچ وابستگی به حزب الله یا جنبش امل ندارم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «حسّان دیاب» که عصر روز گذشته (پنجشنبه) از سوی «میشل عون» رئیس جمهور لبنان مأمور به تشکیل کابینه شد، در اولین گفت و گوی تلویزیونی خود، هرگونه وابستگی به حزب الله لبنان یا جنبش امل را تکذیب کرد.

او در گفت و گو با شبکه OTV، خود را فردی کاملا مستقل خواند و گفت که به هیچ شخصی وابسته نیست و در دو روز گذشته یا دو هفته و حتی در دو ماه گذشته با هیچ یک از اعضای حزب الله یا جنبش امل دیداری نداشته و صرفا با شخص «میشل عون» رئیس جمهور و «سعد الحریری» رئیس دولت پیشبرد امور دیدار کرده است.

حسان دیاب در ادامه تأکید کرد که به هیچ عنوان از تشکیل کابینه عقب نشینی نخواهد کرد و در مقایسه با دولت های قبلی تلاش خواهد کرد تا این مرحله را به سرعت طی کند.

او همچنین گفت که هیچ پیش نویسی برای تشکیل کابینه وجود ندارد و در ادامه وعده داد که حل بسیاری از مشکلات را در دستور کار قرار دهد.

حسان دیاب در خصوص حضور زنان در کابینه خود نیز گفت که تلاش خواهد کرد تا حضور زنان در دولت او چشمگیر باشد و بسیاری از پرونده ها به وزرای زن سپرده خواهد شد.

نخست وزیر جدید لبنان، از مشورت با نمایندگان پارلمان در روز شنبه (فردا) خبر داد و در خصوص حضور معترضان در مقابل خانه خود نیز گفت: «آنها سال هاست که در رنج و سختی به سر می برند و باید این شرایط را پشت سر بگذرانیم و آنها نیز باید بتوانند نظر خود را بیان کنند.»

دیاب روز گذشته از مجموع ۱۲۸ رأی نمایندگان پارلمان لبنان، ۶۹ رأی به دست آورد و رسماً از سوی میشل عون مأمور شد تا دولت جدید را تشکیل دهد. پیش از حسان دیاب، سعد الحریری، رئیس جریان المستقبل لبنان نخست وزیر این کشور بود که بعد از اعتراض های مردمی، استعفا داد.

حزب الله لبنان، جنبش امل، جریان ملی آزاد (به رهبری جبران باسیل)، جریان المرده و التکتل الوطنی، الحزب القومی و اللقاء التشاوری از نخست وزیری حسان دیاب حمایت کردند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha