قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاریخ سازی پرسپولیس با مرد آرژانتینی در لیگ برتر

ورزش فوتبالتهران پرسپولیس برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر و در یک فصل به ۵ برد متوالی خارج از خانه دست پیدا کرد.

تاریخ سازی پرسپولیس با مرد آرژانتینی در لیگ برتر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه تختی جم به مصاف پارس جنوبی این شهر رفت و با گل دقیقه ۹۶ مهدی ترابی به یک برد ارزشمند دست پیدا کرد تا با ۳۱ امتیاز بعد از سپاهان در رده دوم جدول رده بندی قرار بگیرد.

این نتیجه در حالی رقم خورد که گابریل کالدرون به یک رکورد تاریخی در لیگ برتر با پرسپولیس رسید. تیم او برای پنجمین بازی پیاپی در خارج از خانه به برتری رسید تا به نخستین سرمربی پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر تبدیل شود که به چنین موفقیتی در یک فصل می رسد. پیش از این برانکو یک بار موفق شد بیش از پنج برد خارج از خانه متوالی را به دست بیاورد اما در یک فصل این اتفاق رخ نداد. تیم او در چهار بازی خارج از خانه آخر خود در لیگ پانزدهم و ۲ دیدار خارج از خانه ابتدایی اش در لیگ شانزدهم را با پیروزی پشت سر گذاشت تا به رکورد ۶ برد متوالی خارج از خانه دست پیدا کند. با این حال در یک فصل، تنها کالدرون موفق به انجام این کار شده است.

یک بار هم پرسپولیس با ۲ سرمربی مختلف در پایان لیگ ششم و ابتدای لیگ هفتم به پنج پیروزی خارج از خانه مداوم رسید که در مقایسه با رکورد کنونی و حتی کاری که برانکو انجام داده قابل قیاس نیست چرا که با ۲ سرمربی مختلف آن نتایج به ثبت رسیده است.

تیم قرمزپوش پایتخت در حال حاضر با ۶ برد و ۲ باخت در دیدارهای خارج از خانه، بهترین عملکرد ممکن را در لیگ برتر دارد. البته یکی از دیدارهای خارج از خانه آنها در برابر استقلال بود که پرسپولیس به عنوان میهمان در ورزشگاه آزادی بازی کرد. با این وجود، آن مسابقه در هفته چهارم بود و ارتباطی به بردهای پی در پی اخیر ندارد.

پرسپولیس بعد از قبول شکست مقابل شهر خودرو در مشهد و در هفته ششم، تمام بازی های دور از آزادی را با برد پشت سر گذاشته و حتی گل هم نخورده تا در حال حاضر رکورد ۴۵۰ دقیقه بدون گل خورده بیرون از ورزشگاه خانگی را تجربه کند. آنها به ترتیب تیم های شاهین بوشهر، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، سایپای تهران و پارس جنوبی جم را شکست داده اند و در دیدار بعدی خارج از خانه باید به مصاف صنعت نفت در آبادان بروند.

سرخپوشان تهرانی در حال حاضر ۳۱ امتیاز دارند که ۱۸ امتیاز در دیدارهایی که میهمان بوده اند به دست آمده و ۱۳ امتیاز در جدال هایی که عنوان میزبان مسابقه را یدک می کشیدند. این نشان می دهد قدرت تیم مرد آرژانتینی در جدال های بیرون از خانه مانند دیدارهای خانگی بالاست. حالا کالدرون کاری را انجام داده که هیچکدام از مربیان قبلی موفق به انجامش در یک فصل نشده بودند. نه برانکو، نه قطبی، نه پروین و نه هیچیک از مربیان پرسپولیس در لیگ برتر.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha