قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بودجه ۹۳۸ میلیارد دلاری ژاپن در انتظار تصویب کابینه

جهان دفتر پکنپکن دولت ژاپن در پیش نویس بودجه سال ۲۰۲۰ میلادی که در انتظار تصویب کابینه است رقم بی سابقه ۱۰۲ تریلیون ین برابر با حدود ۹۳۸ میلیارد دلار را برآورد کرده است که در نوع…

بودجه ۹۳۸ میلیارد دلاری ژاپن در انتظار تصویب کابینه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تلویزیون دولتی ژاپن روز جمعه گزارش کرد جمعیت رو به سالخوردگی ژاپن یک عامل اصلی افزایش بودجه این کشور است که انتظار می رود کابینه امروز آن را تصویب کند.

بر اساس این گزارش، از این مبلغ، میزان بی سابقه ۳۲۸ میلیارد دلار به حوزه تامین اجتماعی اختصاص می یابد که بیش از هر زمان دیگری تا کنون است این هزینه کرد مخارج پزشکی و سایر هزینه های سالمندان را پوشش می دهد.

بعلاوه، این بودجه هزینه دوره مهد کودک و پیش دبستانی، و همچنین هزینه تحصیل در مقاطع بالاتر برای خانواده های کم درآمد را تحت پوشش قرار می دهد.

قرار است که حدود ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای اقدامات محرک اقتصادی تخصیص یابد این اقدامات برای تقویت آماده سازی در برابر بلایا از جمله مستحکم کردن زیرساخت های کشور می شود.

وجوهی نیز برای فناوری های نوین اختصاص می یابد حدود ۳۳ میلیون دلار جهت بهره برداری از شبکه های ۵G برای خدمات کشاورزی و پزشکی در ژاپن تخصیص خواهد یافت.

از این مبلغ همچنین قرار است ۵.۳ تریلیون ین برابر با (۴۸.۸ میلیارد دلار) با هدف تامین هزینه های مربوط به نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور و توسعه یک جنگنده نسل جدید، برای بودجه نظامی این کشور در نظر گرفته شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha