قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۸ ثانیه دردساز برای بانک مرکزی انگلیس

جهان دفتر لندنلندن – – روزنامه تایمز چاپ لندن روز جمعه با انتشار گزارشی فاش کرد که بانک مرکزی انگلیس به دلیل نقض مقررات امنیتی، دسترسی سریعتری را برای برخی از صاحبان سرمایه به محتوای…

۸ ثانیه دردساز برای بانک مرکزی انگلیس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش تایمز، این سرمایه گذاران موفق شدند تا به سیستم صوتی داخل بانک نفوذ کرده و پیش از انتشار رسمی نشست های خبری و تنظیم بازار، دست به معامله بزنند.

آنها هشت ثانیه از سایر رقبای خود که از طریق شبکه های رسمی ویدئویی، نشست ها را دنبال می کردند جلوتر بوده و پیش از تغییر قیمت ها در بازار از فرصت کافی برای سوء استفاده برخوردار بودند.

در واقع زمانی که رئیس بانک سخن می گوید گوش بازار تیز می شود و هر جمله او می تواند بازار را تکان دهد؛ بنابراین هر ثانیه بلکه میلی ثانیه دسترسی سریع تر به اظهارات این مقام ارضد اقتصادی، می تواند سود کلانی برای صاحبان سرمایه به دنبال داشته باشد.

بلحاظ فنی این طور می توان توضیح داد؛ از آنجا داده های صوتی سریعتر از داده های صوتی و تصویری منتقل می شود، هکرها موفق شدند پیش از آنکه تصویر رئیس بانک مرکزی منتقل شود، صدای او را دریافت کنند.

البته هنوز مشخص نیست که آیا از این طریق سودی برای سرمایه گذاران حاصل شده یا نه؛ اما کارشناسان این حادثه را یک رسوایی بزرگ نامیده و بانک مرکزی انگلیس از نهاد ناظر بر موسسات مالی خواسته تا در این رابطه تحقیق کند.

این حادثه از سویی سایر سرمایه گذاران را نیز نگران کرده است. «رونکو بریچ» رئیس بخش آنالیز بازار از شرکت «مونکس اوروپ» می گوید که نیم ثانیه در بازار معاملات تاثیر فراوانی دارد. بنابراین زمانی که پای ۸ ثانیه در میان باشد، در تئوری بحث بر سر سودهای کلان است.

«جان گیو» معاون پیشین بانک مرکزی انگلیس می گوید که این رویداد در تاریخ بانک بی سابقه است. او در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز گفت: اطمینان دارم که مقامات بانک شرمسار هستند. البته برای من روشن نیست که این چند ثانیه آیا تفاوتی در بازار گذاشته است؛ اما این ماجرا نشان می دهد که در دنیای امروز دسترسی به خبر، در حد چند ثانیه زودتر تا چه اندازه می تواند موثر باشد.

این تحول در حالی صورت می گیرد که مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس ماه آینده از مقام خود کناره گیری خواهد کرد و رسوایی بانک در این زمینه، به فهرست موضوعات قابل پیگیری جانشین او اضافه خواهد شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha