قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصمیم جدید ملکه الیزابت برای تغییر پوشش خودش

طراح رسمی لباس های ملکه اعلام کرد او دیگر خز طبیعی نخواهد پوشید و در لباس های جدیدش از خز مصنوعی استفاده خواهد شد.

تصمیم جدید ملکه الیزابت برای تغییر پوشش خودش

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، همشهری آنلاین: به نقل از ایندیپندنت، آنجلا کِلی در کتاب خاطرات جدیدش با عنوان «روی دیگر سکه: ملکه، طراح لباسش و کمدش» آخرین جزئیات کمد لباس ملکه را با عموم در میان گذاشت.

طبق نوشته کِلی که به مدت ۲۵ سال طراح لباس و مشاور خصوصی ملکه الیزابت است او امسال می خواهد استفاده از خز طبیعی را رها کند.

کِلی نوشت «از سال ۲۰۱۹ به بعد، وقتی علیاحضرت بخواهد در مراسمی شرکت کند که در هوای سرد برگزار می شود برای این که لباس هایش به قدر کافی گرم باشد، از خز مصنوعی در آن ها استفاده خواهیم کرد».

کلی همچنین اعلام کرد بخش هایی از کت های محبوب این ملکه ۹۳ ساله را که از جنس پوست سمور آبی بوده از آن ها حذف کرده اند.

کاخ باکینگهام این خبر را تأیید کرد و به روزنامه تلگراف گفت: «لباس های جدیدی برای ملکه طراحی شده و خزی که در آن ها به کار رفته مصنوعی است».

البته در مناسبت هایی مانند رویداد های ملی، که پوشیدن خز جزوی از وظایف سلطنتی ملکه است، او همچنان ردا های مخصوص مراسم را می پوشد که از جنس خزند.

فعالان حقوق حیوانات از این تصمیم ملکه تجلیل کرده اند. این فعالان معتقدند دیگران نیز باید از ملکه پیروی کنند.

انجمن دفاع از حقوق انسانی در بیانیه ای اعلام کرد: «ما از دولت بریتانیا می خواهیم با الگو گرفتن از علیاحضرت، بریتانیا را به اولین کشور جهان تبدیل کنند که در آن فروش خز حیوانات ممنوع می شود».

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران (پتا) نیز پیشنهاد داده محافظان ملکه دیگر «کلاه خزی را که از پوست خرس های شکارشده در کانادا ساخته اند» به سر نگذارند.

کلاه پوست خرس که محافظان ملکه به سر می گذارند، پیش از این نیز موضوع مناقشاتی بوده است. در سال ۲۰۱۰ انجمن پتا با وزیر تجهیزات، بودجه و فناوری دفاعی دیدار کرد و امکان استفاده از خز مصنوعی ساخته استلا مک کارتنی را در این کلاه ها بررسی کردند.

اما در آن زمان یکی از سخنگویان این وزارتخانه به روزنامه تلگراف گفت «پرونده» این موضوع را «هنوز نبسته ایم»، اما هنوز خز مصنوعی مناسبی برای استفاده به جای خز طبیعی تولید نشده است.

او گفت «وزارت دفاع همچنان حاضر است محصولاتی را که صنعت تولید خز مصنوعی ممکن است به ما عرضه کند بیازماید تا ببیند آیا خز مصنوعی می تواند واجد خصوصیات لازم برای استفاده به جای خز خرس در کلاه محافظان باشد یا نه. تا به حال این صنعت نتوانسته مواد مناسبی تولید کند که واجد شرایط لازم برای کلاه محافظان باشد».

ملکه این تصمیم را پس از آن گرفته که بسیاری از طراحان اعلام کرده اند دیگر از خز طبیعی در کارهایشان استفاده نخواهند کرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha