قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت

مدیرکل اجرایی کمیسیون های ماده 100 جزییات لایحه اصلاحی مقررات کمیسیون های ماده 100 را تشریح کرد.

اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امیر مغانلو ، در مورد سرانجام تغییر قانون کمیسیون ماده 100 با بیان این که شهرداری تهران یک لایحه رسیدگی به ساخت وسازهای غیرمجاز ارائه کرد، گفت: اما بعد از آن طی جلسات مشترک فی مابین شهرداری، وزارت کشور و قوه قضاییه مقرر شد که به طور عمده مقررات و قوانین ماده 100 مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با بیان این که لایحه اصلاحیه ماده 100 آماده شده که در حال حاضر در کمیسیون زیربنایی دولت در حال رسیدگی است و بعد از آن برای تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده می شود، در مورد ویژگی های لایحه جدید اظهارکرد: در این لایحه شهرداری تبدیل به ضابط قضایی می شود و می تواند در صورت مشاهده تخلفات در فرآیند ساخت وساز رأسا وارد شده و به مسأله رسیدگی کند.

مدیرکل اجرایی کمیسیون های ماده 100 اضافه کرد: در این لایحه پیش بینی شده است که به مالکان دارای تخلفات، انشعاب دائمی آب، برق و گاز داده نمی شود و این املاک نمی تواند معامله شود که این موضوع در دفاتر اسناد رسمی مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

مغانلو با بیان این که در لایحه جدید در صورت تخلف عوامل ساخت وساز همچون ناظرین و غیره، جرائمی برای آنها پیش بینی شده است، گفت: در صورت تصویب این لایحه همه آراء کمیسیون 100 که تا الان معطل مانده تعیین تکلیف می شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha