قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خزعلی: عادل عبدالمهدی هزینه مخالفت با درخواست ترامپ را می دهد

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق علت استعفای نخست وزیر این کشور به دنبال تظاهرات اخیر را آمریکا دانست و گفت که عبدالمهدی هزینه مخالفت خود با درخواست ترامپ را می دهد.

خزعلی: عادل عبدالمهدی هزینه مخالفت با درخواست ترامپ را می دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شیخ «قیس الخزعلی»، دبیر کل عصائب اهل الحق عراق در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که آمریکا پشت پرده فشارها برای استعفای «عادل عبد المهدی»، نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق است.

او شامگاه پنجشنبه در مورد تظاهرات اخیر در عراق گفت که عصائب الحق از پیش اطلاعاتی داشت و هشدار داده بود که «اراده خارجی» وجود دارد که به دنبال سوء استفاده از کمبود و یا نقص در خدمات عمومی در عراق است تا اوضاع این کشور را به هم بریزد.

خزعلی گفت: «آمریکا به دنبال این است که نظام سیاسی در عراق را تغییر داده و نخست وزیر را عوض کند تا نخست وزیری بر سر کار بیاید و موافق طرح "معامله قرن" باشد. به این معنا که با اسکان فلسطینی ها در غرب عراق موافقت کند».

دبیر کل عصائب اهل الحق ادامه داد: «آمریکا از کشورهای عربی خلیج [فارس] پول می خواهد و از عراق نفت. ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از طریق واسطه ها پیامی به عبدالمهدی فرستاد مبنی بر اینکه او باید در مقابل بازسازی عراق، نیمی از ذخایر نفت این کشور را به آمریکا بدهد که نخست وزیر عراق با این درخواست ترامپ مخالفت می کند و او (عبدالمهدی) هزینه این مخالفت خود را (استعفا از نخست وزیری) می دهد».

شیخ قیس خزعلی گفت که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اینکه لبنان و عراق همواره بی ثبات باشند، هماهنگی دارند و این مسئله، راز نیست و خود بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم به آن اعتراف کرده است.

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha