قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نمایشگاه یلدای کار آفرینان در ورامین برگزار شد

جشنواره یلدای کارآفرینان به مدت دو روز در محل برج علاءالدوله که محصول دست زنان کار آفرین ورامین است در نزدیک شب یلدا برگزار شد.

نمایشگاه یلدای کار آفرینان در ورامین برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجتبی خانی مسؤول دومین جشنواره یلدای کارآفرینان از ورامین در خصوص برپایی جشنواره یلدایی کارآفرینان، اظهار داشت: امسال دومین جشنواره یلدایی کارآفرینان توسط فرهنگ سرای ژولیده نیشابوری که زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین است در مکان تاریخی برج علاءالدوله برگزار شده است.

وی گفت: شب یلدا، شب خوشامدگویی است و شب استقبال ایرانیان و همه مردم سرزمین هایی که در قلمرو فرهنگ ایرانی زندگی می کنند، قرنهاست که شب آغاز فصل زمستان را که طولانی ترین شب سال است، جشن گرفته و با واکنش هایی گوناگون و رفتارهایی آیینی و نمادین آن را گرامی داشته و جشن برپا می کنند. 

مسئول جشنواره یلدایی کارآفرینان تاکید کرد: "شب یلدا" حاصل نگاه فرهنگ ایرانی به این رخداد طبیعی و مهمترین جشن ایرانی پس از نوروز است.

وی تصریح کرد: آنچه که در میان همه ایرانیان  یکسان است، گردآمدن اعضای خانواده  و دوستان و آشنایان در شب یلدا در خانه های یکدیگر و گذراندن آخرین شب پاییز با همدیگر است.

خانی خاطرنشان کرد : این جشنواره بمدت دو روز از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای عموم مردم خوب ورامین جهت بازدید از این جشنواره می باشد.

وی افزود: در این جشنواره غرفه های مختلفی در حال فعالیت هستند اعم از کارهای صنایع دستی، فرآورده های ارگانیک و خانگی، گل آرایی، سفالگری، عکاسی و غرفه های دیگر و همچنین در کنار این غرفه ها برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و اجرای گروه شاهنامه سیمرغ برگزار می شود که همه این هامجموعه ایست که به همت همه دوستانی که زحمت کشیدند این جشنواره امروز در این مکان تاریخی برگزار شده است.

خانی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره به نمایش گذاشتن کارهای صنایع دستی یلدایی بانوان کارآفرینان شهرستان ورامین است.

مسئول جشنواره یلدایی کارآفرینان بیان کرد: تشکر می کنم از همه دست اندرکاران و مسئولین که این مکان را در اختیار ما قرار دادند و ان شاءالله این جشنواره ادامه دار باشد و بتوانیم در سال های آینده این جشنواره را برگزار کنیم.

انتهای پیام/۶۷۰۳۷

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha