قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قبرس ۳ متهم به همکاری با صهیونیست ها برای جاسوسی را دستگیر کرد

پلیس قبرس پنجشنبه سه نفر از کارکنان یک شرکت مرموز جاسوسی که مالکیت آن در اختیار یک مقام سابق رژیم صهیونیستی است را دستگیر کرد.

قبرس ۳ متهم به همکاری با صهیونیست ها برای جاسوسی را دستگیر کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پلیس قبرس سه نفر از کارکنان شرکتی مرموز در این کشور که گمان می رود در حال جاسوسی از شهروندان این کشور است را دستگیر کرد. مالک این شرکت فناوری که در زمینه تجهیزات شنود فعالیت می کند یک مقام اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی است.   

این خبر در شرایطی گزارش شده که چند هفته پیش گزارش شد پلیس قبرس یک خودروی «ون» مجهز به تجهیزات پیشرفته جاسوسی متعلق به رژیم صهیونیستی را توقیف کرد. 

رسانه ها گزارش داده اند پلیس بعد از توقیف این خودرو در حال تحقیق از شرکتی به نام «Wispear» است. این خودرو روز ۲۵ آبان ماه توقیف و مالک اسرائیلی آن بازداشت شد. 

پلیس قبرس امروز پنجشنبه گفته در حال بازجویی از دو مرد و یک زن است که مظنون به نقض قوانین این کشور در زمینه حریم خصوصی هستند. 

این سه نفر با ۱۳ اتهام از جمله دسیسه برای ارتکاب اقدامات مجرمانه و جعل سوابق روبرو هستند. هر سه متهم قرار است روز جمعه در دادگاه حاضر شوند. 

رئیس پلیس قبرس گفت که مقامات این کشور در حال بررسی چگونگی ورود این ون و سایر تجهیزات جاسوسی به کشور هستند.

پیشتر مجله «فوربس» گزارش هایی را از یک افسر اسبق اطلاعاتی رژیم اسرائیل در قبرس و قابلیت های  تجسسی این خودروی ۹ میلیون دلاری منتشر کرد و این مسئله منجر به ورود پلیس قبرس در این ماجرا شد.

در روزهای گذشته یک نشریه آمریکایی خبر داد که رژیم صهیونیستی عامل نصب دستگاه های جاسوسی نزدیک کاخ سفید است. (جزئیات بیشتر)

شرکت پیام رسان «واتس آپ»  نیز از یک شرکت سایبری اسرائیلی به اتهام کمک به هک حدود یکهزار و ۴۰۰ تلفن همراه در سراسر جهان شکایت کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha