قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۵۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر دفاع: توانمندی دفاعی ایران دشمنان را شگفت زده کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ستحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی متکی به توان درونی سیاست اصلی کشور است، گفت: توانمندی دفاعی ایران دشمنان را شگفت زده کرد.

وزیر دفاع: توانمندی  دفاعی ایران دشمنان را شگفت زده کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: امیر سرتیپ امیر حاتمی امروز در مراسم روز نیروی دریایی در دانشگاه دریایی امام خمینی (ره) نوشهر، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس بیشتر به این مسئله واقف شدیم که قدرت باید درونی باشد و با وابستگی نمی توان به پاسخ نیازها دست یافت زیرا امروز سیاست حداکثری دشمن بر این است که هرچیزی که دست ما نباشد را قطع کند.

وی افزود: استحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی متکی به توان درونی سیاست اصلی کشور است و در قدرت موشکی خار چشم دشمنان هستیم و دشمنان تأثیرگذاری این قدرت را پذیرفته است و می گویند ما می خواهیم با شما حرف زنیم و دشمنان بداند اگر اشتباه کند پاسخی غیرقابل تصور دریافت می کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در حوزه هوایی نیز به توفیقات زیادی رسیده ایم گفت: امسال یک هواپیمای تمام طراحی ایرانی به نام یاسین را رونمایی کردیم و برنامه های دیگر دشمنان را شگفت زده خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حوزه دریایی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است و دریا در تبدیل چالش به فرصت بسیار حائز اهمیت است و برنامه مفصلی برای حوزه دریایی داریم و در حوزه زیردریایی کارهای خوبی صورت می گیرد.

امیر حاتمی با اشاره به الحاق زیردریایی فاتح و شناورهای مختلف با تجهیزات کامل ایرانی به حوزه دریایی، تصریح کرد: در مسیری قرار داریم که تمامی تجهیزات نیروهای دریایی و نظامی ایران را در داخل تأمین و تولید می کنیم و برنامه های مفصلی برای تولید شناورها و زیردریایی سنگین تر داریم.

وزیر دفاع ادامه داد: وقتی بخواهیم با دیگران حرف بزنیم اگر تجهیزات مناسب و قوی داشته باشیم بهتر می توانیم حرف بزنیم و استحکام ساخت درونی راهبرد اصلی به شمار می رود.

امیر حاتمی، نیروی انسانی و منابع انسانی را در حوزه نیروی دریایی مهم دانست و گفت: با هوشمندی و درایت حضرت امام راحل و فرماندهی مقام معظم رهبری، به خوبی و به درستی، دانشگاه دریایی و نیروهای مسلح پایه گذاری شد و امروز تمامی فرماندهان ارتش دانش آموخته دانشگاه های نیروهای مسلح هستند.

وی درباره افق روشن آینده نیز گفت: اگر راهی را انتخاب کردیم به درستی پیش رویم، راهمان کاملاً روشن است و بخش های اطلاعاتی آمریکایی ها به سران آن کشور می گویند که روز به روز ایران آسیب ناپذیرتر می شود و امروز ایران اسلامی از نظر نظامی در نقطه اطمینان بخشی قرار دارد.

وزیر دفاع با عنوان اینکه آسیب پذیرهای مالی و اقتصادی کشور نیز بسیار سریع رفع می شود گفت: مطمئن هستم که ظرف دو تا سه سال آینده هیچ نیازی به صادرات نفت نخواهیم داشت و مسائل مربوط به مباحث مالی نیز بسیار زود در دنیا و کشور حل خواهد شدو چند سال آینده کشوری مستحکم تر و آسیب ناپذیرتر خواهیم داشت.

وی افزود: اینکه موقعیت جغرافیایی کشور تهدید یا فرصت باشد به ما بستگی دارد و اتفاقاتی در دهه ها و قرن اخیر رخ داده که موقعیت را حساس کرده است و توجه قدرت های جهانی را بیشتر به این موقعیت جلب کرده است.

وزیر دفاع ادامه داد: اکتشاف انرژی و نیازی که جهان به انرژی دارد به حساسیت موقعیت اضافه کرده است و در کنار آن وقوع انقلاب اسلامی، حساسیت مضاعفی را نیز ایجاد کرده است.

امیر حاتمی ادامه داد: راه حل مسئله و تبدیل به این فرصت تنها یک راه دارد و آن این است که دارای قدرت باشیم و در غیر این صورت نمی توانیم براین چالش فائق آییم و اگر می خواهیم مستقل باشیم و از فرصت های خدادادی موقعیت استفاده کنیم باید دارای قدرت باشیم.

وی رسیدن به قدرت راهبردی را به عنوان یک هدف برشمرد و گفت: قدرت موشکی، هوایی و دریایی از مؤلفه های مهم به شمار می رود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha