قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۴۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین:

فاز اول انتقال آب سد طالقان نیاز آب شرب آبیک را تامین میکند

قزوین- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: در صورت تامین اعتبار لازم و افتتاح فاز اول انتقال آب از سد طالقان، آب شرب شهر آبیک در سال آینده تامین می شود.

فاز اول انتقال آب سد طالقان نیاز آب شرب آبیک را تامین میکند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یدالله ملکی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که روز پنجشنبه با حضور شیرکوند معاون هماهنگی اقتصادی معاون اول رئیس جمهور و استاندار برگزار شد گفت: انتقال آب از سد طالقان که باید ۸۸ درصد پیشرفت داشت امروز فقط ۸ درصد پیشرفت دارد که قرار بود ۱۸ میلیارد تومان داده شود که فقط یک میلیارد تومان داده شده است.

وی بیان کرد: با پر کردن ۲۷۵ حلقه چاه غیرمجاز برای مدیریت منابع آبی اقدام شد و ۲۸۰ حلقه چاه نیز امسال به کنتور هوشمند مجهز شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین تصریح کرد: سد مخزنی نهب در جنوب تاکستان در حال احداث است که برای بهبود ۳۷ هزار هکتار از اراضی و کنترل سیلاب استفاده خواهد شد.

وی بیان کرد: سد بالاخانلو برای تأمین آب شرب ۶ شهر و ۳۵ روستا با ظرفیت ۳۸ میلیون مترمکعب در منطقه بویین زهرا در دست ساخت است که ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طرح آبرسانی از سد طالقان که قرار بود در سال ۹۹ تکمیل شود امروز به دلیل تأمین نشدن اعتبار با تأخیر در اجرا مواجه شده است.

ملکی یادآور شد: آب شرب استان بویژه در شهر آبیک در مرحله بحرانی است و چون وابسته به آب های زیرزمینی است تداوم روند مصرف آن در بخش کشاورزی نگران کننده است و باید روش های مصرف را اصلاح کنیم.

وی اظهار داشت: انتقال آب سد طالقان با ساخت تصفیه خانه به صورت بی او تی و فاز دوم خط انتقال به دلیل نبود اعتبار با مشکل مواجه شده که در صورت تأمین اعتبار و افتتاح فاز اول آن در سال آینده می توانیم از ظرفیت ۶۰ میلیون مترمکعب برای آب شرب آبیک استفاده کنیم.

ملکی تصریح کرد: برای نجات دشت قزوین اجرای طرح های تعادل بخشی و بستن چاه های غیرمجاز در دستور کار قرارگرفت و تاکنون ۳ هزار چاه را مسدود کرده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین افزود: با همکاری دستگاه قضائی، فرمانداران توانسته ایم ۱۷۰۰ حلقه چاه فرم پنج را مسدود کنیم و امسال ۲۸ دستگاه حفاری غیرمجاز جمع آوری شد و ۲۲۸ حلقه چاه نیز پر شده و ۹۱ حلقه پلمب و از اضافه برداشت ۳۰ حلقه چاه هم جلوگیری شده است.

وی بیان کرد: سال قبل ۲۱۷۰ دستگاه کنتور نصب شد و ۳۴۰۰ حلقه باقیمانده که در صورت تأمین اعتبار این چاه ها نیز دارای کنتور هوشمند خواهند شد.

ملکی اظهار داشت: در سال های گذشته میزان افت آب های زیرزمینی یک متر و ۷۰ سانتیمتر بود که با اقدامات انجام شده این میزان افت به ۷۰ سانتیمتر کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین خواستار مساعدت مسئولان کشوری برای تسریع در اجرای طرح های سد سازی و انتقال آب از سد طالقان شد.
 

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha