قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۴۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روحانی و اردوغان در کوالالامپور دیدار کردند

روسای جمهور ایران و ترکیه امروز (پنجشنبه) در حاشیه اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ در مالزی دیدار و با استقبال از ابتکار نخست وزیر مالزی در برگزاری اجلاس سران تعدادی از کشورهای اسلامی به منظور بررسی مشکلات جهان اسلام، بر ضرورت همکاری و همبستگی بیشتر کشورهای اسلامی تاکید کردند.

روحانی و اردوغان در کوالالامپور دیدار کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روسای جمهور ایران و ترکیه امروز (پنجشنبه) در حاشیه اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ در مالزی دیدار و با استقبال از ابتکار نخست وزیر مالزی در برگزاری اجلاس سران تعدادی از کشورهای اسلامی به منظور بررسی مشکلات جهان اسلام، بر ضرورت همکاری و همبستگی بیشتر کشورهای اسلامی تاکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و رجب طیب اردوغان همچنین موضوعات منطقه ای و به ویژه روند تحولات در سوریه را با تاکید بر همکاری های دو کشور در روند آستانه مورد بحث و بررسی قرار دادند.

روحانی با اظهار نگرانی از ادامه حضور آمریکا در سوریه و تلاش برای تسلط بر چاه های نفتی آن کشور، خواستار همکاری های بیشتر ایران و ترکیه با دولت سوریه شد.

رئیس جمهور همچنین خواستار همکاری با دولت سوریه برای خروج گروه های تروریستی از شهر ادلب و ایجاد آرامش برای مردم این شهر شد.

روسای جمهور ایران و ترکیه در این دیدار همچنین با مرور آخرین وضعیت روابط دوجانبه دو کشور، توسعه و تعمیق این روابط در همه زمینه ها به ویژه انرژی، حمل و نقل، صنعت، تجارت و بانکی را مورد تاکید قرار دادند.

در این ملاقات قرار شد نمایندگان ویژه روسای جمهور دو کشور تفاهمات این ملاقات و توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را در آینده نزدیک در کمیته های تخصصی پیگیری و اجرایی نمایند.

همچنین قرار شد شورای عالی هماهنگی که به ریاست روسای جمهور دو کشور و اعضای دو دولت تشکیل می شود، اوایل سال آینده در تهران برگزار شود.

اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ صبح امروز پنج شنبه با حضور روسای جمهور ایران و ترکیه، نخست وزیر مالزی و امیر قطر و صدها تن از شخصیت ها و نخبگان کشورهای اسلامی در مرکز همایش های بین المللی مالزی آغاز شد. روسای جمهور ایران و ترکیه در جلسات صبح و بعد از ظهر این اجلاس سخنرانی نمودند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha