قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یمن | «شورای انتقالی جنوب» خواستار تشکیل دولت جدید شد

«المجلس الانتقالی الجنوبی» ( شورای انتقالی جنوب) در ادامه تنش ها با دولت مستعفی یمن، خواستار تشکیل دولت جدید در جنوب این کشور شد.

یمن | «شورای انتقالی جنوب» خواستار تشکیل دولت جدید شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «المجلس الانتقالی الجنوبی» ( شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات اعلام کرد، باید یک دولت یمنی-یمنی جدید تشکیل شود.

 بر اساس گزارش «یمن تایم»، این درخواست در زمانی اعلام می شود که دولت مستعفی یمن، شورای انتقالی را متهم به تشکیل دولت جدید قبل از بازگشت گارد ریاست جمهوری به عدن و اجرای بندهای توافق ریاض می کند.

«راجح بادی» سخنگوی دولت مستعفی یمن اعلام کرد: شورای انتقالی تعهدهایی دارد که تا این لحظه انجام نداده مانند بازگشت نیروهای گادر ریاست جمهوری بویژه تیپ اول آن به فرماندهی «سند الرهوه» که قرار است حفاظت از تأسیسات اصلی دولتی را بر عهده بگیرد.

بر اساس گزارش «یمن تایم»، بادی ادامه داد، صحبت از تشکیل دولت و تعیین استاندار برای عدن و دیگر استانها، تلاش برای فرار از تعهدها و بندهایی است که قرار بود قبل از صحبت درباره تشکیل دولت اجرایی شود.

شورای انتقالی جنوب هفته گذشته شرط کرد، قبل از آغاز اجرای الحاقیه نظامی توافق ریاض باید دولت تشکیل شود و استاندار و مدیریت امنیت عدن مشخص شوند.

دوشنبه هفته جاری فرمانده نیروهای سعودی در عدن اعلام کرد، اجرای توافق ریاض آسان نیست اما عربستان برای اجرای آن مصمم است.

توافق ریاض ، توافق عربستان و امارت برای تقسیم قدرت در عدن، در جنوب یمن است که پنجم ماه اکتبر میان متحدان آنان در ریاض امضا شد. دولت مستعفی «عبد ربه منصور هادی» (متحد ریاض) و شورای انتقالی این توافق را امضا کردند و بر اساس آن قرار شد که دولت در عدن از عناصر دو طرف تشکیل شود.

هنوز یک ماه از امضای این توافق نگذشته بود که درگیری های میان دو طرف در جنوب یمن از سر گرفته شد. 

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha