قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۴۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واشنگتن و سئول بر سر هزینه استقرار نظامیان آمریکا به توافق نرسیدند

مذاکرات دو روزه مقامات آمریکا و کره جنوبی در مورد افزایش هزینه های اسقرار نظامیان آمریکا بدون دستیابی به توافقی پایان یافت.

واشنگتن و سئول بر سر هزینه استقرار نظامیان آمریکا به توافق نرسیدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مذاکرات دو روزه مقامات آمریکا و کره جنوبی در مورد افزایش هزینه های اسقرار نظامیان آمریکا بدون دستیابی به توافقی پایان یافت.

به گزارش رویترز، خبر عدم دستیابی به توافق در مورد افزایش هزینه های استقرار نظامیان آمریکا در کره جنوبی در حالی منتشر می شود که اعتبار توافقنامه فعلی حضور نظامیان واشنگتن در سئول تا تاریخ ۳۱ دسامبر (۱۰دی) است.
به دنبال کسب هیچ توافقی برای افزایش هزینه استقرار حضور نظامیان آمریکا در کره جنوبی، قرار است مذاکرات مقامات دو کشور دوباره در آمریکا از ژانویه سال آینده از سرگرفته شود.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا کره جنوبی را متهم کرده است که این کشور به رغم ثروت و دارایی بسیار اما از پرداخت هزینه نیروهای نظامی مستقر آمریکا در این کشور سر باز می زند.
نمایندگان کره جنوبی اعلام کردند که واشنگتن به دنبال کسب هزینه پنج میلیارد دلار در سال برای پشتیبانی از سربازان خود هستند که این رقم بیش از پنج برابر مبلغی که سئول امسال موافقت کرده است.
جیمز دهارت رئیس تیم مذاکره کننده آمریکایی با عقب نشینی از رقم مطرح شده بعد از شکست مذاکرات به خبرنگاران گفت: پنج میلیارد دلار رقمی نیست که ما در حال حاضر در مذاکرات بر آن متمرکز هستیم. وقتی به توافق برسیم، ما در موقعیتی خواهیم بود که آن رقم و چگونگی دستیابی به آن را توضیح خواهیم داد.
برخی از کارشناسان ایالات متحده و کره ای می گویند هیچ توافقی نمی تواند آینده حضور ایالات متحده در کره جنوبی را به شک و تردید ببخشد.
وزارت خارجه کره جنوبی نیز اعلام کرد که تیم مذاکره کننده به سرپرستی "جئونگ یون بو" در مذاکرات صورت گرفته با آمریکا بر "توافق های منصفانه، منطقی و قابل قبول متقابل که باعث تقویت اتحاد طرفین می شود، تاکید کرد.
برخی کارشناسان هشدار داده اند که اگر آمریکا و کره جنوبی نتوانند به توافق نهایی دست یابند، آینده حضور آمریکا در این کشور با ابهام جدی روبرو خواهد شد.
کارشناسان و تحلیلگران معتقدند که اتحاد و ائتلاف آمریکا و کره جنوبی به شدت تحت فشار ناشی از اختلافات دو طرف بر سر پیمان های نظامی قرار دارد و اگر سئول و واشنگتن نتوانند به توافق دست یابند، امنیت ملی کره جنوبی در معرض خطر جدی قرار خواهد داشت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha