قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۴۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دهکده گل سرخ ورتون گزینه ای برای سفرهای آخر هفته

در روزهای سرد پاییز و زمستان رفتن به مکان هایی که گرمای جمع خانواده را افزایش دهد یکی از بهترین گزینه های سفر بوده و مجموعه آب درمانی و اقامتی دهکده گل سرخ (ورتون) در شهر سجزی اصفهان گزینه ای برای سفرهای آخر هفته پاییزی و زمستانی است.

دهکده گل سرخ ورتون گزینه ای برای سفرهای آخر هفته

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان، روزهای آخر هفته و گذراندن آن در کنار خانواده یکی از خاطره انگیزترین فرصت های افراد است و گوشه گوشه استان پهناور اصفهان مکان هایی برای سرزدن با خانواده و دوستان برای ایجاد اوقاتی شاد و پرخاطره است.

دهکده گل سرخ (ورتون) در شهر سجزی گزینه ای برای سفرهای آخر هفته

در روزهای سرد پاییز و زمستان رفتن به مکان هایی که گرمای جمع خانواده را افزایش دهد یکی از بهترین گزینه های سفر بوده و مجموعه آب درمانی و اقامتی دهکده گل سرخ (ورتون) در شهر سجزی اصفهان گزینه ای برای سفرهای آخر هفته پاییزی و زمستانی است.

با خروج از شهر اصفهان و حرکت به سمت نائین، 100 متر قبل از پلیس راه سجزی و 10 کیلومتر بعد از روستای ورتون، اقامتگاه بوم گردی دهکده گل سرخ واقع شده است، این مجموعه اقامتی تفریحی در فاصله 70 کیلومتری از اصفهان قرار دارد.

حمام های تاریخی به سبک و سیاق دوره صفویه جاذبه ای برای گردشگران

وجود حمام های تاریخی به سبک و سیاق دوره صفویه که برخی از آن ها سالم مانده اند و مورد استفاده گردشگران قرار می گیرند، چشمه های آبگرم معدنی، تعدادی حمام، حوضچه های آب گرم و ساختمان سنگی تاریخی معروف به حوض مراد و بقعه آن (امام زاده آبگرمی) و چندین اتاق زیبا با معماری سنتی این اقامتگاه بومگردی را برای اسکان و اقامت گردشگران جذاب کرده است.

حوضچه های عمومی و خصوصی، تالار سنگی این مجموعه و حوض مراد آن نمونه هایی از شاهکار هنری معماری این بنا است، کلبه های این مجموعه نیز در کنار حوضچه های آب گرم قرار دارند و گردشگران به راحتی به آن ها دسترسی دارند و می توانند از آن ها استفاده کنند.

از مزیت های این دهکده تفریحی این است که حوضچه و استخر آب گرم به صورت خانوادگی و نمره قابل استفاده است.

امکانات اقامتی دهکده گل سرخ

اگر قصد اقامت در این مجموعه را برای یک شب یا بیشتر دارید وجود 20 واحد سوئیت در این دهکده کار شما را آسان می کند که با یک تیر 2 نشان بزنید و هم تفریح کنید و هم استراحتی دلچسب داشته باشید، ظرفیت این اتاق ها در مجموع 120 نفر بوده که ساعت17 تحویل مسافران و گردشگران شده و ساعت 16 باید تخلیه شود، چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ایام پیک حضور گردشگران در این مجموعه بوده و هزینه اقامت در اتاق های این اقامتگاه بومگردی مقداری افزایش دارد. 

از دیگر جاذبه های گردشگری این آب گرم قرار گرفتن آن در تپه های رو به دشت ورتون است که زیبایی چشم انداز این اقامتگاه را دو چندان کرده است، همچنین آسمان پرستاره شب های این دهکده هر شب چشمان گردشگران را به خود خیره می کند و اسکان در اتاق های این مجموعه این فرصت استفاده از چشم نوازی شب را به گردشگران می دهد.

پذیرایی از گردشگران با نوشیدنی های سالم

رستوران، سفره خانه و چایخانه این مجموعه هم با انواع خوراکی ها و نوشیدنی های گیاهی سالم پذیرای گردشگران است که اگر قصد اقامت در این مجتمع اقامتگاه بوم گردی را دارید، پیشنهاد می شود لذت تجربه یک غذای خوشمزه به نام لاخول را از دست ندهید.

برای افرادی که با حضور در دل طبیعت علاقه مند به انجام ورزشی چون دوچرخه سواری هستند پیشنهادی جذاب وجود دارد، سایت دوچرخه سواری منطقه کوهستان دهکده گل سرخ با طول 2 هزار و 300 متر در مسیرهای منتهی به کوهستان این منطقه قرار دارد که تجربه ای خاص و هیجان انگیز برای گردشگران از ورزش در طبیعت به یادگار می گذارد.

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به خانه پیرنیا، نارین قلعه، مسجد بابا عبدالله نائین، کوه میل، مسجد جامع نائین، آب انبار معصوم خانی، آسیاب آبی ریگاره، قلعه رستم، مصلی نائین، قلعه عاشوراگاه و کویر ورزنه اشاره کرد که باعث رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.

فاصله تقریبی دهکده گل سرخ و مکان های مهم

فاصله تقریبی این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم هم می تواند برای گردشگران و برنامه ریزی سفرشان اطلاعاتی مفید باشد.

فاصله این اقامتگاه تا فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان 52 کیلومتر (46 دقیقه)، فاصله تا ایستگاه راه آهن اصفهان 68 کیلومتر (57 دقیقه)، فاصله تا پایانه مسافربری اصفهان 67.5 کیلومتر (56 دقیقه)، فاصله تا اصفهان 70.8 کیلومتر (1 ساعت و 7 دقیقه)، فاصله تا کوه میل 70.9 کیلومتر (1 ساعت و 3 دقیقه)، فاصله تا قلعه رستم 122 کیلومتر (1 ساعت و 26 دقیقه)، فاصله تا آب انبار معصوم خانی 119 کیلومتر (1 ساعت و 28 دقیقه)، فاصله تا آسیاب آبی ریگاره 119 کیلومتر (1 ساعت و 28 دقیقه)، فاصله تا نارین قلعه 117 کیلومتر (1 ساعت و 29 دقیقه)، فاصله تا قلعه عاشوراگاه 120 کیلومتر (1 ساعت و 31 دقیقه)، فاصله تا کویر ورزنه 114 کیلومتر (1 ساعت و 33 دقیقه) و فاصله تا کویر ریگ جن 270 کیلومتر (3 ساعت) است.

انتهای پیام/63088/ج20/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha