قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شکایت از اپل، گوگل، مایکروسافت و دل به خاطر کشته شدن کودکان کار در کنگو

نماینده خانواده های چندین کودک کار اهل کنگو که در زمان حضور در معادن کبالت کشته یا زخمی شده اند علیه شرکت های بزرگ آمریکایی نظیر گوگل و اپل در دادگاه فدرال واشنگتن شکایت کردند.

شکایت از اپل، گوگل، مایکروسافت و دل به خاطر کشته شدن کودکان کار در کنگو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از راشاتودی، شرکت های بزرگ آمریکایی نظیر آلفابت، شرکت مادر گوگل، اپل، تسلا، مایکروسافت و دل باید به دلیل استفاده از کودکان کار در جمهوری کنگو پای میز محاکمه بروند.

این شکایت از سوی وکیل مدافع 16 کودک که در معادن کوبالت کنگو آسیب دیده یا کشته شده اند در دادگاه فدرال واشنگتن به جریان افتاده است.

5 نفر از این 16 کودک در جریان حادثه در معادن کوبالت کنگو و ریزش سقف معدن جان خود را از دست داده و 11 نفر دیگر از آنها آسیب جدی دیده و حتی برای همیشه فلج شده اند.

شکایت مطرح شده مدعی است که شرکت های آمریکایی که نام آنها برده شد بخشی از سیستم کار اجباری برای کودکان کار در کنگو هستند.

شکایت مطرح شده اعلام کرده که کودکان کنگویی برای روزی 2 تا 3 دلار در شرایط بسیار بد و خطرناک در معادن کار می کنند.

خانواده شاکیان می گویند که شرکت های بزرگ آمریکایی که از کبالت استخراج شده در کنگو در محصولات خود استفاده می کنند مدت هاست که از استفاده اجباری از کودکان کار در کنگو در معادن آگاه هستند.

ترنس کالینگوورث، وکلی مدافع خانوده قرابانیان، می گوید: این شرکت ها که ثروتمندترین شرکت های جهان هستند اجازه داده اند تا کودکان آسیب دیده و کشته شوند تا بتوانند به کبالت ارزانتر دست پیدا کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha