قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس حوزه هنری کردستان:

خلاقیت و نوآوری از ویژگی های مهم برنامه های حوزه هنری کردستان است

سنندج- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان خلاقیت و نوآوری را از جمله ویژگی های مهم فعالیت های این نهاد در سطح استان عنوان کرد

خلاقیت و نوآوری از ویژگی های مهم برنامه های حوزه هنری کردستان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امین مرادی شامگاه چهارشنبه در مراسم رونمایی از کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای موکریان که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: حوزه هنری انقلاب اسلامی تولید محوری را در تمامی بخش های فرهنگی و هنری در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه تولید آثار در بخش های مختلف از جمله چاپ کتاب، انجام کارهای پژوهشی و همچنین تولید آلبوم های موسیقی، حمایت از تولید فیلم کوتاه را دستور کار قرار داده است، افزود: خوشبختانه در سایه همراهی و حمایت اقشار مختلف هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان انجام شده است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان به فعالیت های بخش موسیقی اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه امروز شاهد آخرین تولید حوزه هنری استان کردستان در بخش موسیقی هستیم و انتظار می رود که این روند یعنی تولید آثار و چاپ کتاب به عنوان یک اولویت مهم همچنان دنبال و پیگیری شود.

وی دعوت از اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران، برگزاری برنامه های مختلف و جشنواره های متعدد از جمله اجرایی هزار دف را از دیگر برنامه های حوزه هنری در حوزه موسیقی عنوان کرد و افزود: در همین راستا تلاش برای تدوین دانشنامه جامع فرهنگ هنر و تمدن کردستان نیز در دستور کار حوزه هنری استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به ویژگی های مهم برنامه های اجرایی از سوی حوزه هنری استان کردستان، عنوان کرد: خلاقیت و نوآوری دو اصل مهم در راستای فعالیتهای حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به شمار می رود و به همین دلیل است که معمولاً فعالیت ها و برنامه های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از سوی اقشار مختلف مردم و صاحبنظران مورد توجه و عنایت ویژه قرار می گیرد.

در ادامه این مراسم علاوه بر اجرای موسیقی از سوی گروه همنوازان دانشگاه و برگزاری پنل تخصصی، از مولف این کتاب تقدیر و طی مراسمی کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای موکریان رونمایی شد.

کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای موکریان اثر تالیفی کژوان ضیاء الدینی است که باحمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و در تیراژ ۱۲۰۰ نسخه با قیمت هر نسخه ۳۰ هزار تومان وارد بازار نشر استان شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha