قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

از ابتدای سال آبی تاکنون؛

بارندگی ها به ۸۴ میلی متر رسید/پربارش و کم بارش ترین استان ها

میزان بارندگی های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا ۲۶ آذرماه به ۸۴ میلی متر رسیده است.

بارندگی ها به ۸۴ میلی متر رسید/پربارش  و کم بارش ترین استان ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از وزارت نیرو، نگاهی به وضعیت بارندگی های مناطق مختلف کشور نشان می دهد که میزان بارندگی های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا ۲۶ آذرماه به ۸۴ میلی متر رسیده است که این رقم در مقایسه با بارش های مدت مشابه سال گذشته کاهش چهار درصدی و در مقایسه با میانگین ۵۱ ساله افزایش ۴۴ درصدی داشته است.

در این بازه زمانی استان های گیلان با ۴۰۸ میلی متر، مازندران با ۲۹۴ میلی متر و بوشهر و کهگیلویه وبویراحمد هرکدام با ۲۲۴ میلی متر بارندگی به ترتیب پربارش ترین استان های کشور بوده اند.

بارندگی های بی سابقه سال گذشته موجب شده است که در حال حاضر ۱۹ استان کشور بارش های کمتری را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کنند.

در این میان استان یزد با ۱۷ میلی متر، خراسان جنوبی با ۲۶ میلی متر و خراسان رضوی نیز با ۴۰ میلی متر بارندگی به ترتیب سه استان کم بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۶ آذرماه بوده اند.

در این مدت پربارش ترین نقطه کشور ایستگاه باران سنجی «رامسر صفارود» در استان مازندران با ثبت ۶۴۲ میلی متر بارش و کم بارش ترین نقطه کشور «هوشک سراوان» در استان سیستان و بلوچستان با ثبت ۷.۳ میلی متر بارش بوده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha