قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پدر شهید قربان خانی: برای مجید سالگرد نمی گیریم/10 زوج را به خانه بخت فرستادیم

پدر شهید مجید قربان خانی «حرّ مدافعان حرم» گفت: ما برای مجید هیچ وقت سالگرد نمی گیریم اما تولد می گیریم تولدی که می گیریم رهبری تأیید کردند؛ دنبال خانواده های بی بضاعت که دختر و پسر توان ازدواج ندارند می گردیم و تاکنون در این چهار سال ده تا عروس و داماد را به خانه بخت فرستادیم.

پدر شهید قربان خانی: برای مجید سالگرد نمی گیریم/10 زوج را به خانه بخت فرستادیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از رفسنجان، مادر شهید قربان خانی شهید مدافع حرم امشب در دومین یادواره شهدای گمنام و مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان اظهار داشت: سه ، چهارماه اول خبر نداشتیم مجید قرار است به سوریه برود بعدا خواست رضایت ما را جلب کند که با «نه» گفتن ما روبه رو شد.

مادر شهید قربان خانی ادامه داد: دورانی برای خواستگاری رفتیم و مقدمات ازدواجش را فراهم کردیم، تمام راه هایی که مجید برود را بستیم که منصرف شود هر شب یکی از دوستانش را درب منزل برای گرفتن رضایت می فرستاد که در آخر بدون خداحافظی رفت.

وی بیان داشت: اگرچه مجید به خانواده احترام می گذاشت و وقتی حضرت زهرا(س) به خواب او آمده بود که «یک هفته دیگر پیش من می آیی» هر شب کارش گریه و زاری بود خودش نوشته بود خودم نمی دانم حضرت زینب (س) با من چه کرده است.

این مادر شهبد افزود: بهترین امکانات را الان داریم جوانانی هستند که می توانند از این امکانات بگذرند که امیدواریم قدر این جوانان را بدانند.

پدر شهید اظهار کرد: از همه مردم باصفای رفسنجان تشکر می کنم صحبت از آقامجید بسیار  زیاد است چرا به او حر مدافعان حرم می گویند او با تمام شهدا فرق دارد همه شهدا در راهی بودند که حق شان شهادت بوده اما او را خداوند انتخاب کرد تا ثابت کند او را می تواند به عرش اعلی ببرد تا جوانانی که مسیر خوبی پیش نگرفتند هم امیدوار شوند.

وی بیان کرد: او بدون خداحافظی به سوریه رفت یک روز غروب به منزل زنگ زد و گفت من سوریه و نایب الزیاره شما هستم و از طرف شما و مادر در حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) نماز خواندم، من که به او اجازه رفتن ندادم، آن روز گفتم حلالت کردم چون می دانستم مجید برنمی گردد.

قربان خانی با بیان اینکه طبق گفته دوستانش او نمی خواست بدنش را کسی بعد از شهادت ببیند، خاطرنشان کرد: علت اینکه دوست نداشته بدنش را کسی ببیند خالکوبی های روی بدنش بود بعد از سه سال و چندماه با چند تکه استخوان سوخته آمد.

پدر شهید حرّ مدافعان حرم با اشاره به عملیاتی که شهید در آن به شهادت رسیده بود، ابراز داشت: سال 97 من به سوریه سفر کردم حدود 10 روز ماندم و منتظر هواپیما بودیم به همراه 23 پدر شهید که دو نفر آمدند و یکی از آن ها گفت من فیلم شهید قربان خانی را دارم و از او خواستم ببینم و فیلم را دیدم.

وی ادامه داد: نمی دانم چه خصومتی با او داشتند که با این وضع او را تیرباران کرده بودند، می گویند مدافعان حرم به سوریه می روند بخوربخور است بله خیلی هست اما اینجا آقازاده ها بیت المال را می خورند آن جا مدافعان حرم انواع گلوله، خمپاره، ترکش و...را می خورند.

پدر شهید قربان خانی از جنایات داعش یاد کرد که چگونه بچه های مدافع حرم را به شهادت رساندند و گفت: داعش بعد از تیرباران پیکر فرزندم آن را قطعه قطعه کردند و آتش زدند.

وی با ابراز گله مندی از اینکه این دولت یک بار اسم شهدای مدافع حرم را به زبان نیاورده، اضافه کرد: مجید بعد از سه سال و چندماه چند تا تکه استخوانش را می خرند و به ایران می آورند، تولد حضرت علی اکبر (ع) بود که پیکرش پیدا شد گفتیم ببرید گمنام دفن کنید ما او را به حضرت زهرا (س) هدیه دادیم.

این پدر شهید تصریح کرد: ما برای مجید هیچ وقت سالگرد نمی گیریم اما تولد می گیریم تولدی که می گیریم رهبری تأیید کردند؛ دنبال خانواده های بی بضاعت که دختر و پسر توان ازدواج ندارند می گردیم و تاکنون در این چهار سال ده تا عروس و داماد را به خانه بخت فرستادیم.

انتهای پیام/80016/ب

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha