قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موتور تنها کشتی تحقیقاتی دریای خزر دوباره روشن شد

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: موتور تنها کشتی تحقیقاتی علوم شیلاتی ایران بعد از هشت سال خاموشی امروز روشن و راهی دریا شد.

موتور تنها کشتی تحقیقاتی دریای خزر دوباره روشن شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمود بهمنی امروز(چهارشنبه) در حاشیه فعالیت مجدد تنها کشتی تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور بعد از چند سال که در بندرانزلی برگزار شد ، با بیان اینکه کشتی مذکور سال ها در اسکله بندرانزلی پهلو گرفته بود، اظهار کرد: کشتی تحقیقاتی علوم شیلاتی پس از هشت سال به همت متخصصان کشور و با صرف بیش از ۳۰ میلیارد ریال هزینه بهسازی و تجهیز شد.

وی دریای خزر را یکی از مهمترین منابع آبی دنیا با گونه های آبری خاص دانست و افزود: طی سالیان گذشته آبزیان دریای خزر با چالش های جدی اکولوژیکی و زیست محیطی مواجه بودند.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور مهمترین ماموریت این موسسه را تحقیقات دریایی و شیلاتی در راستای حفاظت هرچه بهتر و بیشتر از ذخایر آبی و جانوری به ویژه در دریای خزر است.

بهمنی با بیان اینکه کشتی تحقیقاتی علوم شیلاتی ایران تنها شناور تحقیقاتی حوزه جنوبی دریای خزر است، خاطرنشان کرد: این کشتی به تجهیزات پیشرفته تحقیقاتی و آزمایشگاهی مجهز است که با هدف تحقیق درباره آب، محیط زیست، اقلیم، آماربرداری از جمعیت آبزیان و انجام مطالعات اکولوژی و بیولوژی در دریای خزر گشت زنی می کند.

وی اضافه کرد: کشتی تحقیقاتی علوم شیلاتی ایران با ۵۵ طول و بیش از ۹ متر عرض ظرفیت حمل ۶۰۰ تن ماهی، قابلیت گشت های دریایی طولانی مدت و اجرای تحقیقات مشترک ملی و بین المللی تا عمق ۱۰۰۰ متر را دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha