قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کلنگ زنی واحد پروار بندی ۳۰۰۰ راسی دام در گلپایگان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: ایجاد واحدهای دامپروری صنعتی موجب اشتغال و استفاده بهتر از منابع در جهت تامین نیاز گوشت قرمز و شیر استان و کشور می شود.

کلنگ زنی واحد پروار بندی ۳۰۰۰ راسی دام در گلپایگان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، داد مرادمند عصر امروز در آیین کلنگ زنی پروژه پرواربندی 300 رأس دام در گلپایگان اظهار کرد: احداث پروژه پرورش گاو شیری با خریداری مزرعه ای که مربوط به کمیته امداد و به صورت اراضی کشاورزی بود توسط سرمایه گذار بخش خصوصی رقم خورد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه پرورش دام سنگین نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد، افزود: تجربیات این سرمایه گذار مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به فعالیت و سابقه و تجربیات وی در نهایت تسهیل گری صورت گرفت و زمین ملی در اختیارش قرار داده شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام مجوزات فنی صادر شده است و اکنون درآستانه اخذ مجوز از شورای برنامه ریزی استان است که پس  طی مراحل آن، پروانه ساخت در اختیار وی قرار داده می شود و براساس وعده ای که دادند در خرداد ماه این پروژه به بهره برداری می رسد.

مرادمند خاطرنشان کرد: شهرستان گلپایگان به قطب پرورش دام و طیور معروف بود، اما با توسعه مناطق شهری و خشکسالی متعدد و تغییر سبک زندگی دچار تحلیل قرار گرفت و می بایست به سمت صنعتی شدن برود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: این مزرعه که امروز کلنگ پروژه پرواربندی 3 هزار رأس دام در آن انجام شد به دلیل خشک سالی رها شده بود که سرمایه گذار را تشویق به ایجاد واحدهای دامپروری صنعتی کردیم تا هم موجب اشتغال و از طرفی مورد استفاده بهتر از منابع در جهت تامین نیاز گوشت قرمز و شیر که نیاز استان و کشور است شود.

25 درصد به ظرفیت تولید دام شهرستان اضافه می شود

در ادامه حسین یارمحمدیان با بیان اینکه بزرگترین کشتارگاه دام غرب استان اصفهان در گلپایگان است، اظهار کرد: با بهره برداری از این واحد پروار بندی سه هزار راسی دام ظرفیت کشتارگاه دام شهرستان نیز افزایش پیدا می کند و حتی شهرهای اطراف نیز از این ظرفیت می توانند استفاده کنند.

فرماندار گلپایگان گفت: اکنون 40 هزار رأس دام سنگین در شهرستان گلپایگان پرورش داده می شود که  با احداث این واحد پرواربندی سه هزار رأسی دام 25درصد به ظرفیت تولید دام شهرستان اضافه می گردد.

امروز با حضور استاندار اصفهان، نماینده شهرستان در مجلس و مدیران محیط زیست و منابع طبیعی استان اصفهان و جمعی از مسؤولان شهرستان واحد پروار بندی 3000 راسی دام از نوع نژاد هلشتاین در گلپایگان کلنگ زنی شد و خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

 انتهای پیام/63071/ج30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha